موج
کدخبر : ۳۶۶۶۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366619

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: ویروس کرونای انگلیسی بسیار خطرناک تر از ویروس قبلی است و برای کنترل آن نیازمند یک مطالبه‌گری عمومی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه،استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه فراگیرشدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نیازمند مطالبه‌گری عمومی است، ابراز داشت:شهرهای استان خوزستان به تدریج در حال قرمز شدن هستند و به زودی شاهد سرایت موج کرونا به استان های همجوار و سپس کرمانشاه خواهیم بود.

بازوند در نشست ستاد کرونا کرمانشاه که با حضور مدیران ادارات و دستگاه‌های مختلف برگزار شد؛ اظهار داشت: در صورت شکل‌گیری موج چهارم کرونا بی‌گمان شاهد خسارت‌های سنگینی به اقتصاد استان خواهیم بود و باید همه تلاش کنیم از شکل‌گیری این موج جلوگیری کنیم.

مدیر ارشد استان در ادامه به سرعت انتقال بسیار بالای ویروس انگلیسی اشاره کرد و گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از مردم در سطح شهر و برخی مغاره‌داران ماسک نمی‌زنند و این موضوع باعث ابتلای سریع افراد و پر شدن تخت بیمارستان ها می شود.

وی افزود: برای کنترل این ویروس نیازمند یک مطالبه‌گری عمومی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم و همه باید تلاش کنند شرایط استان حاد نشود.

بازوند در بخش دیگر از سخنانش کرمانشاه را یکی از استان‌های موفق در زمینه اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح باید با قوت ادامه پیدا کند زیرا نقشی بسیار تعیین کننده در کنترل بحران کرونا در استان کرمانشاه داشته‌ است.

وی فرمانداران مسئول کنترل مقابله با بحران کرونا در هر شهرستان دانست و گفت: اگر وضعیت شهری قرمز اعلام شود فرماندار باید پاسخگوی این شرایط باشد و اگر هم وضعیت شهری بهبود پیدا کرد از فرماندار مربوطه تقدیر خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه گفت: در این نشست برای کنترل بحران کرونا، مصوبه‌ای در قالب ۲۴ بند به تصویب رسید که به همه دستگاه‌ها و ادارات ابلاغ می‌شود و اگر کسی در اجرای آن سهل‌انگاری کند، دادگستری با آن برخورد خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها