موج
کدخبر : ۳۶۳۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363589

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار کرمانشاه:

محسن ارجمندی از کاهش 43 درصدی تصادفات درون‌شهری کرمانشاه در سال جاری خبر داد و گفت: امسال برای اجرایی شدن فاز اول قطار شهری کرمانشاه 700 میلیارد تومان برنامه‌ریزی‌شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار کرمانشاه با تأکید بر اجرای تحول‌آفرین برای ساماندهی ترافیک شهری کرمانشاه، ابراز داشت: برنامه‌ریزی‌ها در دو محور ساماندهی ترافیکی معابر و توسعه حمل‌ونقل عمومی برنامه‌ریزی و اجرایی شده که توانستیم در وهله نخست ۱۹ نقطه حادثه‌خیز کرمانشاه را شناسایی و طرح ساماندهی آن‌ها را آغاز کردیم.

وی با اشاره به این مهم که از اول سال تاکنون ۴۳ درصد در میزان تلفات کاهش مواجه بودیم، این درحالی‌که در سال‌های گذشته حدود ۲۵ درصد افزایش تلفات داشتیم، خاطرنشان ساخت: در ادامه با اجرای برنامه‌های کوتاه‌مدت مانند نصب تابلوها، آشکارسازی و اصلاحات هندسی هم گفت: در برنامه‌های بلندمدت نصب ۱۷۰ دوربین ثبت تخلف راداریم که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و قرار است از طریق مناقصه و به‌زودی به سرمایه‌گذار محول شود تا عملیات اجرایی آن آغاز گردد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار کرمانشاه در ادامه در خصوص توقف پروژه پیاده راه‌سازی خیابان مدرس نیز چنین توضیح داد: تمامی مقدمات و مطالعات علمی پیاده راه‌سازی خیابان مدرس انجام‌شده بود و قرار شد که از اول بهمن‌ماه نرده‌ها و تجهیزات اجرای خط ویژه b.r.t بدون مزاحمت برای کسبه بازار نصب و اجرایی گردد و از ابتدای سال 1400 نیز اقدامات تکمیلی پروژه اجرایی گردد که متأسفانه طی نامه اتاق اصناف کرمانشاه که به امضای رؤسای برخی از اتحادیه که حتی ارتباطی با خیابان مدرس ندارند، پروژه متوقف شد.

ارجمندی در خصوص پروژه قطار شهری را هم یکی از پروژه‌های مهم شهرداری توصیف کرد و گفت: در سال جاری ۴۳۸ میلیارد تومان برای این پروژه جذب‌شده که قرار است به ۷۰۰ میلیارد تومان برسد و خط یک این پروژه هم تا پایان ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول شهرداری کرمانشاه بر توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی کرمانشاه تأکید کرد و اظهار داشت: ۴۰ میلیارد تومان از محل اوراق مشارکت اتوبوس خریداری‌شده و به ناوگان اضافه می‌گردد و بر همین اساس هم برای اولین بار در کرمانشاه سامانه باربری هوشمند برای اطمینان خاطر شهروندان راه‌اندازی و به بهره‌برداری خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها