موج
کدخبر : ۳۵۰۶۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350633

شهردار کرمانشاه خطاب به مدیران شهری؛

سعید طلوعی پس از بازدید چندساعته اصحاب رسانه از ده پروژه شاخص و روبه‌پیشرفت در سطح شهر کرمانشاه، تأکید کرد: بزرگ‌ترین شاخصه یک مدیر باید صداقت و عمل‌گرایی باشد، خیلی از کارهای به زمین‌مانده فقط حاصل حرف زدن زیاد و عمل کم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، طی بازدید چندین ساعته خبرنگاران از ده پروژه شاخص شهرداری کرمانشاه در سطح شهر و در راستای ایجاد فضای رفاهی و گردشگری برای کلان‌شهر کرمانشاه، شهردار کرمانشاه در دومین نشست خبری با اصحاب رسانه استان، ضمن تقدیر از پشتیبانی و اعتماد همه‌جانبه رسانه‌های کرمانشاه از مسیر پیشرفت شهر، در توضیحی اجمالی از دغدغه‌هایش برای پیشرفت کرمانشاه سخن گفت.

شهردار کرمانشاه در ابتدای سخن ضمن تأکید بر عمل‌گرایی بجای حرف زدن زیاد، ابراز داشت: واقع امر این است که وضعیت کنونی شهر کرمانشاه و حتی در سطح کشور به‌گونه‌ای شده است که مدیران ما باید یاد بگیرند که بجای حرف زدن زیاد، کمتر سخن بگویند و بیشتر عمل کنند.

طلوعی، کرمانشاه را منبع غنی از ظرفیت‌ها و ثروت‌های فراوان معرفی کرد که متأسفانه به دلیل انحصارطلبی و تنگ‌نظری عده‌ای دستخوش عقب‌ماندگی‌های بسیار شده است، افزود: آنان که باروحیه کاری و اخلاقی من آشنا هستند، به خوبی می دانند که سفارش پذیر نیستم و هیچگاه مصلحت و پیشرفت کار جمعی را فدای منافع شخصی افراد نکرده و نخواهم کرد.

وی سپس خطاب به مدیریت شهری کرمانشاه اظهار داشت: به اعتقاد من کسی که می خواهد دروغ بگوید اصلا نباید مدیر شود و به همین دلیل همواره به کلیه همکارانم در شهرداری کرمانشاه این مهم را تأکید کرده ام که به مردم دروغ نگویید و وعده توخالی ندهید.

تاکنون 230 هزار تن آسفالت در معابر شهری کرمانشاه استفاده شده است

مدیریت ارشد شهری کرمانشاه در ادامه از عدم اعتماد مردم به مدیران به‌واسطه وعده‌های غیرعملی سخن گفت و تأکید کرد: مردم کرمانشاه بسیار کم‌توقع و نجیب هستند، در شرایطی که شاید در خیلی از کلان‌شهرها، بهترین جدیدترین تجهیزات شهری به چشم مردم نیاید، شهروندان کرمانشاهی در مقابل اولیه‌ترین حق قانونی شهروندی که همان آسفالت باشد، بسیار خوشحال و قدردان هستند و نشان می‌دهد که ما چه مردم نجیب و کم‌توقعی داریم.

طلوعی از انجام 230 تن آسفالت گذاری در معابر شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: واقعاً جای بسی تأسف است که پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب، مناطق حاشیه‌ای کرمانشاه هنوز رنگ آسفالت به خود ندیده‌اند و در این شرایط چگونه انتظار داریم که مردم به ما اعتماد کنند.

وی با بیان این مطلب که اگر مردم خدمت صادقانه ببینند، خودشان اعتماد می‌کنند، خاطرنشان ساخت: یک باب غلطی که در مسیر پیشرفت شهر کرمانشاه بسیار جاافتاده است، این مسئله می‌باشد که به‌محض شروع یک پروژه، سیر سنگ‌اندازی‌های ریزودرشت شروع می‌گردد و من و همکارانم سردرگم می‌مانیم که این سنگ‌اندازی‌ها را رفع کنیم و یا تمرکزمان را برای پیشرفت طرح‌ها بگذاریم.

شهردار کرمانشاه در ادامه با انتقاد از روند کند انجام کارها در خیلی از بخش‌های مدیریتی اظهار داشت: متأسفانه کرونا برای خیلی‌ها بهانه خوبی شده است برای کار نکردن، درحالی‌که وضعیت امروز کشور به شکلی است که همه و هر فرصتی باید مقدمه‌ای برای خدمت به مردم باشد.

طلوعی در ادامه به مسیر الکترونیکی و هوشمند شدن کلیه خدمات شهری در کلان‌شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: اگر مدیران و همکارانم با همین روحیه جهادی و عمل‌گرا به فعالیتشان ادامه بدهند و البته سنگ‌اندازی‌های ریزودرشت کمتر آزارمان بدهد، به شما قول می‌دهم که حداکثر 4 سال آینده کار نکرده‌ای در کرمانشاه باقی نماند و شهرداری به امور روزمره خدمات‌رسانی در شهر بپردازند.

اجرای پروژه پیاده راه مدرس نفس ترافیکی شهر را باز می‌کند

شهردار کرمانشاه سپس در خصوص کم و کیف اجرای پروژه پیاده راه شدن خیابان مدرس گفت: اظهارنظر در مورد روند اجرای یک پروژه می‌طلبد که از حداقل سواد لازم در آن باب برخوردار باشیم و من تعجب می‌کنم در شرایطی که هنوز بعضی از افراد اطلاعات اولیه هم در مورد پیاده راه و مزیت‌های آن ندارند، چون به‌محض مطرح‌شدن با آن مخالفت می‌کنند.

وی هدف اصلی از اجرای طرح پیاده راه‌سازی خیابان مدرس را کمرنگ کردن استفاده خودرو در این مسیر و احیا نمودن فرهنگ پیاده‌روی اعلام کرد و گفت: ایجاد پیاده راه طرحی کاربردی است که در اکثر پروژه‌های شهر کشور اجرا شده و موفق بوده است و نمونه بارز آن بازار بزرگ تهران است.

طلوعی در پاسخ به اعتراضات اصناف و کسبه مستقر در خیابان مدرس نیز اظهار داشت: طی نشستی که با رئیس اتاق اصناف کرمانشاه داشتم و روند کاری پیاده راه را توضیح دادم، به‌شدت از طرح استقبال کرد و اصرار به حضور در میان کسبه را نیز داشت، اما همین‌جا اعلام می‌کنم تا طومار رضایت بازاریان کرمانشاه از اجرای طرح را دریافت نکنم، خیابان مدرس پیاده راه نمی‌شود.

وی سپس به مقاومت‌های صورت گرفته در راستای اجرای پیاده راه پارکینگ شهرداری نیز اشاره کرد و افزود: سؤال من از کسبه این است که مردم پیاده بیشتر از مغازه‌ها دیدن می‌کنند و یا آنان که سوار بر ماشین هستند و فقط ترافیک ایجاد می‌کنند، مصداق این مخالفت‌های واهی را می‌توان در پروژه اخیر مشاهده کرد که ابتدای برخی با طرح پیاده راه پارکینگ شهرداری بدون اینکه شناختی نسبت به آن داشته باشند مخالفت کردند، اما وقتی نتیجه کار را دیدند که باعث رونق کسب‌وکار در این محدوده هم شده، همان‌ها که مخالف بودند استقبال کردند.

طلوعی در توضیح اجمالی روند اجرایی پروژه پیاده راه مدرس اعلام داشت: با اجرایی شدن کامل این طرح به طول سه متر در وسط خیابان مسیر B.R.Tفعال‌شده و از ابتدای میدان آزادی تا میدان انقلاب 6 ایستگاه توقف راه‌اندازی خواهد شد.

شهردار کرمانشاه

به‌زودی سند چشم‌انداز توسعه کرمانشاه در اختیار همه قرار خواهد گرفت

طلوعی با تأکید بر اینکه خاصیت این انقلاب این است که در مسیر خروشان خود به‌سرعت حرکت کرده و زباله‌ها را به‌سرعت کنار خواهد زد، خاطرنشان ساخت: اگر روند اجرایی کارها به همین منوال پیش برود و با همین مدل فعلی کارکنیم، ظرف چهار سال آینده در تمام حوزه‌های عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری عملاً کارها تکمیل‌شده و تمام می‌شود و فقط کارهای نگهداری و رنگ‌آمیزی جداول و ... باقی خواهد ماند.

طلوعی از تدوین خبر داد و افزود: مشاور طرح گرفته‌شده و به‌زودی این سند تدوین و در اختیار همگان گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به‌ضرورت تدوین سند چشم‌انداز توسعه شهر کرمانشاه، در خصوصیت مزیت اصلی این سند، اعلام داشت:  با وجود ارائه سند هر مدیران که بر سر کار بیاید دیگر نمی‌تواند به‌صورت سلیقه‌ای در خصوص امور حکومتی شهر تصمیم بگیرند و همه اصول شهر طبق قاعده پیش خواهد رفت.

560 مغازه ضایعاتی در کرمانشاه به ملاحسینی منتقل می‌شود

شهردار کرمانشاه در ادامه به پروژه انتقال مشاغل مزاحم ضایعاتی از شهر هم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 560 مغازه ضایعاتی در سطح شناسایی‌شده که باید به خارج از شهر منتقل شود و برای انتقال این مشاغل مزاحم، محدوده‌ای در انتهای شهرک ملاحسینی در نظر گرفته‌شده است که این محدوده غرفه غرفه شده و مشاغل مزاحم ضایعاتی به آنجا منتقل خواهد شد.

طلوعی در خصوص مشکلات جمع‌آوری زباله در سطح شهر هم گفت: در حال حاضر عمده ماشین‌آلات جمع‌آوری زباله فرسوده‌اند و خرید دستگاه‌های نو هزینه‌بر است و تلاش داریم با تعمیر دستگاه‌های فعلی همچنان از آن‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: متأسفانه در شهر کرمانشاه به‌جای یک‌بار، روزانه سه بار جمع‌آوری زباله داریم و علت این است که مردم سر یک ساعت مشخص زباله‌ها را در مخازن یا جلوی درب منازل نمی‌گذارند و همین امر موجب فرسودگی دستگاه‌ها و خستگی نیروهای خدمات شهری شده است.

فرهنگ‌سازی کنید، شورای شهر متخصص وارد کار شود

شهردار کرمانشاه رابطه شورای شهر و شهرداری کرمانشاه درمجموع مطلوب ارزیابی نمود و افزود:  در مسیر پیشرفت شهر کرمانشاه شورای شهر همکاری خوبی با شهرداری دارد و در انجام امور شهر کمک می‌کند و این میان تنها برخی اعضای شورا هستند که نظرات مخالف دارند و نظراتشان برای ما قابل‌احترام است.

طلوعی با تأکید بر اینکه امکانات شهر کرمانشاه محدود است و باید طبق برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی هزینه شود، خاطرنشان ساخت: در همین راستا نمی‌توان برای انجام امور شهر بنا بر سلیقه فردی و خواسته شخصی هرکسی عمل کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها