موج
کدخبر : ۳۴۴۷۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344702

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: پادگان شهید سروران ارتش در محدوده میدان لشکر شهر کرمانشاه تا سه ماه آینده جابجا خواهد شد و طرح آماده‌سازی و تغییر کاربری اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه جابجایی پادگان سروران کرمانشاه اظهار داشت: خوشبختانه پس از چندین جلسات مستمر و پیگیری‌های ویژه، موضوع جابجایی پادگان سروران کرمانشاه به نتیجه مشخصی رسیده و "پس از 50 الی 60 سال" اجرایی و قطعی می‌شود.

وی بیان داشت: مقررشده که تا یک ماه آینده طرح پادگان سروران تکمیل و انجام شود که این طرح بلافاصله در کمیسیون ماده پنج استان بررسی و تصویب خواهد شد و سپس برای تائید نهایی به شورای عالی شهرسازی کشور ارسال خواهد شد.

مقام عالی استان تصریح کرد: تا 3 ماه آینده بازگشایی معبرهای اصلی پادگان سروران انجام خواهد شد و موافقت‌های کلی از فرماندهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نیز برای این منظور اخذشده است.

استاندار کرمانشاه اجرای این طرح را هدیه‌ای ارزشمند از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح 241 هکتار از پادگان سروران به تجاری و مسکونی تبدیل می‌شود که می‌تواند یک ثروت بزرگ و عظیم برای کرمانشاه خلق کند.

بازوند در ادامه همچنین اجرای این طرح را علاوه بر رونق و توسعه شهری، در حل مشکل ترافیکی و روان‌سازی تردد نیز در شهر کرمانشاه بسیار مهم و اساسی عنوان کرد.

وی بیان داشت: بر اساس تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته بین ارتش و شهرداری کرمانشاه مقررشده که به ازای یک متر عقب‌نشینی 3 متر تجاری به ارتش اختصاص پیدا کند و یک سری از زمین‌های موجود در این پادگان به اراضی مسکونی نیز تبدیل می‌شود که در اختیار ارتش قرار خواهد گرفت.

وی گفت: معابر موجود در این پادگان کلاً در اختیار شهرداری کرمانشاه قرار می‌گیرد.

استاندار کرمانشاه گفت: انجام این طرح با تلاش و کوشش ارتش و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط صورت گرفته که با اجرای آن تحول خوبی در شهر کرمانشاه ایجاد می‌شود که همگی باید قدران سفر پر خیروبرکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها