موج
کدخبر : ۳۳۸۷۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338791

معاون استاندار کرمانشاه:

محمدابراهیم الهی تبار گفت: می‌طلبد نهاد کتابخانه‌ها متناسب با وضعیت زندگی با کرونا سبک و شیوه‌ای جدید را برای توجه مردم به مطالعه و کتاب‌خوانی طرح‌ریزی و تدوین کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استانداری کرمانشاه با اشاره به ادامه‌دار بودن شرایط زندگی باوجود بیماری کرونا تأکید کرد: می‌طلبد نهاد کتابخانه‌ها متناسب با وضعیت زندگی با کرونا در کرمانشاه سبک و شیوه‌ای جدید را برای توجه مردم به مطالعه و کتاب‌خوانی طرح‌ریزی و تدوین کند.

الهی تبار در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: وجود 70 هزار عضو در کتابخانه‌ها ظرفیت و فرصتی مناسب برای جلب‌توجه مردم به مطالعه و کتاب‌خوانی می‌تواند باشد.

وی با تأکید بر تکمیل و تجهیز ساختمان کتابخانه‌ها در استان افزود: می‌طلبد که نهاد کتابخانه‌ها و اداره مسکن و شهرسازی اهتمام بیشتری نسبت به تکمیل و اختصاص اعتبار به این پروژه‌ها داشته باشند.

معاون استاندار کرمانشاه با انتقاد از وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه گفت: کتابخانه مرکزی نماد فرهنگی استان است و نباید ساخت آن تا این حد طولانی می‌شد و در هر شکل این پروژه باید تکمیل و به اتمام برسد.

الهی تبار افزود: به نظر می‌رسد نهاد کتابخانه‌های عمومی در کشور به‌اندازه استان دغدغه تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی را ندارد؛ لازم است که مدیریت نهاد کتابخانه‌ها در استان نسبت به اخذ اعتبار لازم از مرکز پیگیری بیشتری داشته باشد.

وی همچنین تأکید کرد: پیش‌ازاین نیز اعلام کرده‌ایم که با خصوصی‌سازی کتابخانه‌ها مخالفت داریم و لازم است که در خصوص کتابخانه‌ها تجدیدنظر صورت بگیرد و از لیست واگذاری‌ها خارج شود.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه با تأکید بر تجهیز کتابخانه‌های جدید در استان گفت: ایجاد کتابخانه‌های اختصاصی بنام بزرگان، علما و اندیشمندان استان امری پسندیده است که به حفظ آثار این بزرگان می‌انجامد.

الهی تبار همچنین به نهاد کتابخانه‌های استان توصیه کرد که از وجود نهادهای ملی و دارای امکانات برای تجهیز و تکمیل کتابخانه‌ها در مناطق محروم استان بهره بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها