موج
کدخبر : ۳۳۳۱۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333140

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه؛

محسن ارجمندی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از فعالیت بیش از ۳۰۰ هزار وسیله نقلیه در سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه،معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: اصلی‌ترین دلیل حجم ترافیک در شهر کرمانشاه عدم امکان اجرای طرح محدوده زوج و فرد در هسته مرکزی شهر و همچنین بخشی از این ترافیک به علت عدم استفاده شهروندان از ناوگان حمل‌ونقل عمومی به دلیل شرایط بیماری کرونا است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار وسیله نقلیه در شهر کرمانشاه فعال است که به‌صورت صعودی به آن افزوده می‌شود و در کنار این افزایش خودرویی، فرهنگ ترافیک نامناسب نیز یکی از عوامل ایجاد ترافیک هست.

وی زمانی در خصوص ساعات و معابر پرتردد و شهر کرمانشاه بیان داشت: با توجه به سفرهای درون‌شهری ساعات پیک ترافیک در بین بازه زمانی ۶ و ۳۰ الی ۷ و ۳۰ دقیقه صبح ۱۱ و ۳۰ الهی ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر ۱۶ الهی ۱۸ عصر و بیشترین بار ترافیکی سطح شهر در بازه زمانی ۱۶ الی ۲۰ است و می‌توان از محدوده مرکزی شهر (بازار)- خیابان شریعتی- بلوار گل‌ها (مسکن) محدوده بلوار نوبهار- تقاطع کارگر -میدان‌ها آزادی آزادگان و سپاه و تقاطع شهید سلیمانی به‌عنوان معابر پرتردد و پرترافیک نام برد.

وی با اشاره به تأثیر بیماری کرونا بر ترافیک در سال گذشته در شهر کرمانشاه گفت: در سال گذشته با شیوع بیماری کرونا میزان ترافیک و معابر سطح شهر بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته است اما در حال حاضر میزان ترافیک با توجه به عدم استفاده از ناوگان عمومی حمل‌ونقل توسط شهروندان نسبت به سال گذشته افزایش پیداکرده است.

ارجمندی در پاسخ به وضعیت ترافیکی کارگاه‌های عمرانی فعال در سطح شهر گفت: در محیط‌های کارگاهی سطح شهر نظیر تقاطع شهید سلیمانی و چهارراه بسیج با توجه به شرایطی که به وجود آمده با مدیریت ترافیک و ایجاد مسیر انحرافی وضعیت ترافیک به شرایط مطلوب نزدیک شده است.

وی در پایان در خصوص دیگر موارد بروز ترافیک در کرمانشاه گفت: بیشترین تخلف در معابر پرتردد سطح شهر کرمانشاه مشکل پارک دوبل و عدم رعایت سرعت مجاز است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها