موج
کدخبر : ۳۳۲۸۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332878

مدیرکل بازرسی کرمانشاه:

محمد جهانیان گفت: ماجرا شهرک فدک و مرگ زن کپرنشین نباید لطمه‌ای به اصل مقابله با زمین‌خواری وارد کند و نباید کاری کند که دیگر از اراضی ملی حفاظت نکنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه در خصوص ماجرای "شهرک فدک" و مرگ زن کپرنشین کرمانشاه ابراز داشت: برخی افراد سودجو زمین‌خوار فکر می‌کنند، می‌توانند از ماجرای شهرک فدک و مرگ زن کپرنشین کرمانشاه سوءاستفاده کرده و هر کاری دلشان می‌خواهد درزمینهٔ زمین‌خواری انجام دهند، اما مأموران در این زمینه باقدرت و در چارچوب قوانین و مقررات با این تخلفات برخورد می‌کنند.

جهانیان تصریح کرد: در ماجرای شهرک فدک بحث غیرقانونی بودن، احداث غیرقانونی در فضای سبز و زمین اوقافی همگی وجود داشت و مورد تائید است، اما مشکل در نحوه برخورد است که باید در چارچوب قانونی صورت می‌گرفت.

وی افزود: این ماجرا نباید لطمه‌ای به اصل مقابله با زمین‌خواری وارد کند و نباید کاری کند که دیگر از اراضی ملی حفاظت نکنیم. این مقابله باقدرت باید ادامه پیداکرده و اراضی ملی از تجاوز زمین‌خواران در امان باشد.

مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه با انتقاد از صدور مجوز در بحث احداث گلخانه‌ها در کرمانشاه گفت: مگر استان کرمانشاه چه تعداد گلخانه نیاز دارد و چرا نظارتی در این زمینه صورت نمی‌گیرد و باعث شده تا برخی افراد سودجو از این فرصت برای احداث ویلا سازی استفاده کنند و جهاد کشاورزی کرمانشاه باید در این زمینه نظارت بیشتر داشته باشد.

جهانیان تصریح کرد: متأسفانه از طرف دیگر جهاد کشاورزی پیگیری اجرای مجوزهای صادرشده جهت احداث گلخانه نیست و همین‌که مجوز داده می‌شود پیگیری نمی‌شود که آیا واقعاً گلخانه‌ای احداث می‌شود، یا نه.

جهانیان در ادامه "کاداست" را یکی از طرح‌های مؤثر در بحث مقابله با زمین‌خواری عنوان کرد و افزود: متأسفانه تنها 10 درصد از طرح‌های اراضی در کشور اجرایی شده و میزان اجرایی شدن آن در کرمانشاه از این هم کمتر است.

وی افزود: چنانچه دستگاه‌ها همکاری کرده و این طرح به‌طور کامل اجرایی شود، قطعاً نقش مؤثری در بحث مقابله با زمین‌خواری خواهد داشته و زمین‌خواری عملاً از بین می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها