موج
کدخبر : ۴۰۶۶۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406619

شهردار سنندج گفت: یکی از اولویت‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در این دوره ساماندهی آرامستان‌های قدیمی و تبدیل این اماکن به فضاهای سبز و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج کردستان، سید انور رشیدی صبح امروز یکشنبه در گفت‌وگو با رسانه های کردستان، اظهار کرد:  تعداد زیادی آرامستان قدیمی در سطح شهر وجود دارد که متاسفانه به دلیل عدم ساماندهی در حال حاضر به مکانی برای تجمع معتادین متجاهر تبدیل شده و از لحاظ بصری فضای بسیار نازیبایی دارد.

شهردار سنندج گفت: از آنجا که سالهاست دفن اموات در آرامستان‌هایی نظیر آرامستان تپه شیخ محمد باقر، تایله، شیخ محمد صادق، قشلاق و فرجه صورت نمی‌گیرد؛ این آرامستان‌ها به شکل متروکه درآمده و به مکانی جهت انباشت زباله و آسیب‌های اجتماعی مبدل شده و علاوه بر نازیبایی در وضعیت نابسامانی بسر می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در این دوره ساماندهی این آرامستان‌ها و تبدیل این اماکن به فضاهای سبز و فعالیت‌های فرهنگی در راستای توسعه سرانه فضای سبز و مکانی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان است.

رشیدی عنوان کرد: در همین راستا با توجه به اینکه مالکیت این آرامستان‌ها در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه است جلساتی با مدیران این سازمان برگزار شد که خوشبختانه این طرح مورد استقبال قرار گرفت و تعامل و همکاری مدیرکل اوقاف با شهرداری در راستای اجرای این طرح قابل تقدیر است.

وی از عزم جدی شهرداری و اوقاف جهت ساماندهی آرامستان‌های قدیمی خبر داد و عنوان کرد: پس از برگزاری جلسه و بازدید میدانی از وضعیت این آرامستان‌ها؛ نحوه مشارکت مورد بررسی قرار گرفت.

رشیدی افزود: طرح ساماندهی آرامستان‌های سطح شهر پس از توافق با اداره اوقاف و مصوبه شورای شهر وارد فاز اجرا خواهد شد.

شهردار سنندج ابراز امیدواری کرد: با این اقدام مهم و ماندگار بتوانیم علاوه بر ساماندهی آرامستان‌های قدیمی گام مهمی در خصوص ارتقاء سیما، منظر سطح شهر، توسعه سرانه فضای سبز و اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`