موج
کدخبر : ۳۶۷۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367445

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: 805 واحد در شهرک‌های صنعتی استان تاکنون به بهره‌برداری رسیده است که میزان اشتغال این واحدها بیش از 12 هزار نفر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد خسروی روز سه‌شنبه در دیدار صنعتگران و کارآفرینان شهرک های صنعتی کردستان با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: کردستان از مواهب طبیعی فراوانی برخوردار بوده و بعد از انقلاب هم بخش زیادی از زیرساخت‌های حوزه تولید در آن ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان با اشاره به اینکه 450 طرح در شهرک‌های صنعتی استان درحال اجرا است، گفت: تا 2 سال آینده 50 درصد این طرح‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه توسعه صنایع کوچک با بهره‌مندی از توانمندی‌ها و استعدادهای موجود در استان محقق می‌شود، اضافه کرد: 30 مصوبه ایجاد شهرک‌های صنعتی در کردستان وجود دارد که از این تعداد تاکنون اراضی 20 شهرک در 10 شهرستان استان واگذار و آماده واگذاری است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان افزود: از سال 71 تاکنون یک هزار و 250 قرارداد با سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی استان منعقد شده که 440 قرارداد آن مربوط به سه سال اخیر است.

خسروی یادآور شد: هم اکنون 450 طرح در شهرک‌های صنعتی استان در حال اجرا است که تا 2 سال آینده 50 درصد آنها به بهره‌برداری برسد شاهد رونق و جهش مطلوبی در حوزه تولید خواهیم بود.

 وی با اعلام اینکه 805 واحد در شهرک‌های صنعتی استان تاکنون به بهره‌برداری رسیده است، گفت: میزان اشتغال این واحدها بیش از 12 هزار نفر است.

ساسان رحمانی مدیر شرکت  آتیلا ارتوپد واقع در شهرک صنعتی شماره سه سنندج هم در این نشست با اشاره به اینکه در این واحد قطعات پزشکی مربوط به بدن تولید می‌شود، گفت: به دلیل اینکه حمایتی از این واحد انجام نشده در چنین نشست‌هایی همچنان صحبت‌ها و دغدغه‌های 10 ساله خود را مطرح می‌کنیم.

وی از عدم حمایت از تولیدات داخلی گلایه کرد و گفت: دست‌های پشت پرده خرید تجهیزات پزشکی در کشورما وجود دارد که حاضرند قطعات غیراستاندارد را از کشورهای دیگر وارد کنند ولی تولید داخل را خریداری نکنند.

مدیر شرکت  آتیلا ارتوپد با بیان اینکه نمایندگی یکی از شرکت‌های مطرح دنیا را دارند، افزود: امروز به جایی رسیدیم که با مهندسی معکوس بسیاری از تجهیزات را مهندسان شرکت تولید می‌کنند و این برای کشور مایه افتخار است.

وی  با بیان اینکه قیمت محصولات این واحد توسط وزارت بهداشت تعیین و مصوب می‌شود، افزود: اجازه توزیع و فروش تولیدات خود را بیشتر از مبلغ تعیین شده نداریم ولی با این وجود بسیاری از واحدهای زیرمجموعه وزارت بهداشت هم بجای خرید محصولات از واحدها اقدام به خرید نمونه خارجی و وارداتی آن می‌کنند.

رضوانی مدیر واحد تولید قند در شهرک صنعتی شماره یک سنندج هم در این نشست اظهار داشت: فعالیت خود را از سال 97 درمکان استیجاری با چهار نفر نیرو فعالیت خود را آغاز کردیم و سال 98 به 12 نفر و هم اکنون هم به 16 نفر افزایش دادیم.

وی با بیان اینکه هزینه جابه جایی واحد 10 میلیارد ریال است، اضافه کرد: در حال حاضر قرارداد پنج ساله با مالک داریم و بعد از اتمام آن باید هزینه زیادی بابت جابه‌جایی بپردازیم.

مدیرواحد تولید قند کردستان با اشاره به اینکه یکی از متقاضیان زمین در شهرک صنعتی شماره چهار سنندج است، گفت: برای انتقال واحد تولیدی خود به شهرک صنعتی شماره چهار باید هزینه زیادی بابت انشعاب برق و گاز بپردازیم لذا انتظار داریم از این لحاظ از ما حمایت بیشتری شود.

سامان شیخ اسماعیلی مشاور واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ صنعتی سنندج و عضو هیات مدیره شرکت سقزسازی سیوان کردستان هم در این نشست گفت: امروز آدامس طبیعی در کشور را به نام کردستان می‌شناسند و این محصول به برندی برای استان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه 2 واحد در کردستان تولیدکننده آدامس طبیعی هستند، اضافه کرد: 50 درصد محصولات ما به بازارهای خارجی صادر  و در حال حاضر محصولات شرکت سقزسازی سیوان با سه برند در بازار عرضه می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت آدامس طبیعی بن‌بنک توسعه فیزیکی این واحد را یکی از درخواست‌های این مجموعه اعلام کرد و گفت: توسعه این واحد منجر به افزایش 2 برابری اشتغال آن خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها