موج
کدخبر : ۳۶۷۶۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367679

علی نژاد:

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در مورد دخالت وزارت ورزش در مجمعت باید بگویم که قطعا هیچ دخالتی در انتخابات نداریم و گزینه‌ای نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با انتخابات فدراسیون فوتبال کشورمان که قرار است روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه برگزار شود، بیان کرد: پس از کناره گیری مهدی تاج و بیماری او که سال گذشته با آن مواجه شد هماهنگی کردیم که خیلی زود انتخابات در اسفندماه سال ۹۸ برگزار شود، اما ۱۰ روز قبل از برگزاری انتخابات نامه‌ای از فیفا آمد که با این اساسنامه نمی‌شود انتخابات را برگزار کرد.

او افزود: ما بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادیم و این فرایند که البته طولانی هم بود حل شد و اساسنامه تغییر کرد و خوشبختانه حالا این اساسنامه با قوانین کشور و قوانین بین المللی همخوانی دارد.

در انتخابات فدراسیون فوتبال رقابت خوب و تنگاتنگی را شاهد هستیم 

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: از ویژگی‌های اساسنامه این است که اعضای مجمع افزایش پیدا کرده اند. به نظرم رقابت خوب و تنگاتنگی را شاهد هستیم و ۴ نفر هم با هم رقابت می‌کنند. سیاست وزارت ورزش همراهی به فدراسیون و کمک برای تصویب اساسنامه بود که شرایط دموکراتیک ایجاد شود. اما در مورد دخالت وزارت ورزش در مجمعت باید بگویم که قطعا هیچ دخالتی در انتخابات نداریم و گزینه‌ای نخواهیم داشت. بار‌ها گفته ام و باز هم تاکید می‌کنم اگر کسی خودش را نامزد وزارت ورزش معرفی کرده اعضای مجمع به او رای ندهند. کسانی که ممکن است در فضای رقابتی شانسی نداشته باشند ممکن است سعی کنند با دو قطبی کردن انتخابات دخالت وزارت ورزش را نشان بدهند، ولی این کار غیر اخلاقی است و قویا اعلام می‌کنم وزارت ورزش و جوانان هیچ گزینه‌ای در مجمع روز یکشنبه نخواهد داشت.

مطمئنا شاهد یک انتخابات خوب هستیم

علی نژاد بیان کرد: اعضای مجمع افراد پخته و عاقلی هستند و کسی نمی‌تواند رای را به آن‌ها تحمیل کند، اما ما در حد رایزنی هم هیچ اقدام و توصیه‌ای نکردیم. به قول علی کفاشیان (رئیس اسبق فدراسیون فوتبال) الان شرایط دنیا اینگونه نیست که کسی بتواند کاری انجام بدهد و کسی متوجه نشود و اگر کسی کوچکترین حرکتی کند فورا مشخص می‌شود. هیچ موردی برای توصیه و اینگونه مباحث تا الان نبوده و مطمئنا شاهد یک انتخابات خوب هستیم. اگر کسی که مورد تائید مجمع قرار بگیرد مورد تائید وزارت ورزش بوده و وظیفه ما است که از وی حمایت کنیم.

علی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا رای دهنده‌ای بوده که به وزارت ورزش و جوانان مراجعه کند و نظر آن‌ها را جویا شود، تصریح کرد: بله خیلی از اعضای مجمع در این ۲، ۳ ماه مراجعه کردند و سوال کردند که آیا گزینه‌ای داریم یا خیر. هر چه به انتخابات نزدیک شدیم باز هم این سوالات مطرح شد و ما اعلام کردیم صراحتا هیچ گزینه دیگری نداریم.

هیچ مستندی وجود ندارد که به صورت سازمان یافته رایزنی از دستگاه خاصی صورت گرفته باشد

علی نژاد در خصوص اینکه آیا ارکان دولت و یا مقامات بالاتر در انتخابات به اعضای مجمع توصیه‌ای می‌کنند یا خیر گفت: من نمی‌توانم در این مورد حرف بزنم، چون خبری موثق ندارم. کسی از ما چیزی نخواسته و دستگاهی به ما توصیه‌ای نکرده است. ممکن است برخی دوستان در دستگاه‌ها رابطه‌هایی دارند، ولی من نمی‌توانم مثبت یا منفی در مورد آن حرف بزنم. در مورد افراد و یا افراد تاثیرگذار بی اطلاع هستم و نمی‌دانم ورودی شده یا خیر، اما هیچ مستندی وجود ندارد که به صورت سازمان یافته رایزنی از دستگاه خاصی صورت گرفته باشد.

وی در خصوص اینکه آیا تائید می‌کند که با نامزد‌های ریاست فدراسیون نشست داشته است تصریح کرد: من با نامزد‌ها جلسه‌ای نداشتم. ممکن است بعضا تماس‌های تلفنی و گفت‌وگو‌هایی صورت گرفته باشد. یکی دو نفر تلفنی قبل از کاندیدا شدن با من صحبت کردند که آیا کاندیدا شوند که ما هم اعلام کردیم همه چیز با خودشان است، اما من توصیه و نشستی با هیچ کاندیدایی نداشتم.

ممکن است که انتخابات به دور دوم کشیده شود

معاون وزیر درباره ارزیابی خودش از انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: چون آرا مخفی است نمی‌شود ارزیابی دقیقی کرد. شاید در ۴۸ ساعت آتی اتفاقاتی رخ بدهد، ولی برداشت من این است که انتخابات نزدیکی خواهیم داشت. تجربه ما در انتخابات و مجامع نشان می‌دهد که شب انتخابات احتمال دارد ائتلاف‌های جدید شکل بگیرد و خیلی نمی‌شود به امروز استناد کرد. با این مباحث ممکن است که انتخابات به دور دوم کشیده شود.

علی نژاد در خصوص اینکه آیا احتمال دارد مردم روز یکشنبه از انتخابات فدراسیون فوتبال شگفت زده شوند عنوان کرد: این اتفاق قبلا رخ داده است. خیلی مواقع پیش آمده که در انتخابات اتفاقاتی رخ داده که قابل پیش بینی نبود.

او در خصوص برگزاری مجمع فدراسیون اتومبیلرانی گفت:ثبت نام اتومبیلرانی انجام داده بودیم، ولی روند گزینش نامزد‌ها طولانی شد، ولی در نهایت ۱۶ اسفند ماه انتخابات اتومبیلرانی برگزار می‌شود و در آنجا هم رقابت نزدیکی وجود خواهد داشت. در مورد شطرنج متاسفانه نشد که انتخابات را در موعد برگزار کنیم و نهایتا ثبت نام مجدد انجام دادیم و جلسه بدوی تائید صلاحیت‌ها انجام شد که قرار است اعضا تا سه شنبه اعتراض یا مدارک خود را انجام بدهند. از نظر من در اردیبهشت و خرداد انتخابات شطرنج برگزار می‌شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در خصوص اینکه آیا وزارت در این دو مجمع گزینه این ندارد گفت:وزارت ورزش از فدراسیون درخواست کرد ۷ نفر از اعضای صاحب رای را دعوت کنند و از ترکیب این اعضا کاملا مشخص است که وزارت ورزش نظری در این مجامع ندارد و یک تعادل خوب وجود دارد. این بی طرفی وجود دارد و از اعضای مجمع اتومبیلرانی هم می‌خواهم به هیچ توصیه‌ای گوش ندهند. ما به عنوان حاکمیت نگاهمان این است که حتما حمایت کنیم. در بقیه فدراسیون‌ها غیر از فوتبال صاحب رای هستیم، ولی موضوع این است که وزارت ورزش چارچوب‌هایی دارد و طبیعی است که کسی که رئیس یک فدراسیون می‌شود باید در چارچوب سیاست‌های وزارت ورزش کار کند وگرنه مورد حمایت ما نیست. همین الان هم چالشی بین فدراسیون‌ها و وزارت ورزش وجود ندارد و همه با تعامل کار خود را پیش می‌برند.

سلطانی فر، عضو افتخاری مجمع فدراسیون فوتبال است

علی نژاد با اشاره به حضورش در مجمع روز یکشنبه فدراسیون فوتبال گفت: مسعود سلطانی فر (وزیر ورزش و جوانان) عضو افتخاری مجمع است، ولی روز یکشنبه من میهمان هستم. خوشحالم بعد از وقفه یکساله یکشنبه رئیس فدراسیون مشخص می‌شود و تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی با رئیس جدید پا به مسابقات مهم خواهد گذاشت.

کاندیداهای فدراسیون فوتبال باید به وزارت ورزش و جوانان وام دهند!

او درباره اینکه آیا رئیس جدید فدراسیون فوتبال ممکن است کادرفنی تیم ملی را عوض کند، بیان کرد: این موضوع در اختیار هیئت رئیسه و کمیته فنی است. ما اصلا دخالتی در تیم‌های ملی و سرمربیان آن نداریم. خوشبختانه فدراسیون فوتبال درآمدزایی خوبی دارد و کاندیداها در پلن‌هایی که داشتند در حد هزار میلیارد و ۲ هزار میلیارد برنامه مالی داشتند. فکر می‌کنم که آن‌ها باید به وزارت ورزش و جوانان وام هم بدهند. به هر حال برنامه‌های آن‌ها ضبط شده و در رسانه‌های مختلف بازتاب پیدا کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها