موج
کدخبر : ۳۲۴۶۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324604

سلطانی فر:

وزیر ورزش و جوانان گفت: قطعا پیگیری مسابقات و لیگ‌ها به یک باره اتفاق نخواهد افتاد و ستاد مقابله با کرونا در ورزش زمان لازم را برای آماده سازی و تمرینات تیم‌ها در نظر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: در جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش که در فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد، با حضور اساتید و پزشکان بزرگوار این فدراسیون مباحث مثبت و اطلاعات خوبی رد و بدل شد. به منظور قطع زنجیره کرونا تمام اماکن ورزشی و باشگاه‌ها تعطیل شده است، با این حال ورزشکاران حرفه‌ای و آماتور با آموزش‌هایی که دیده اند و همت خودشان فعالیت‌های خود را کاملا تعطیل نکرده و در منزل با استفاده از ابزار و امکاناتی که دارند به تمرین می‌کنند.

او افزود: به هرحال الان حدود یک ماه و نیم است که مسابقات ورزشی در سطوح مختلف و در تمام رشته‌ها متوقف شده است تا بتوانیم از شیوع و گسترش این بیماری جلوگیری کنیم. باید ببینیم برنامه‌ های مقابله با کرونا و موفقیت‌های حاصله چگونه بوده است تا بتوانیم با یک افق بهتری برای ادامه مسابقات مختلف تصمیم گیری کنیم.

* مدیریت کرونا در کشور وضعیت مناسب تری به نسبت هفته‌ های گذشته پیدا کرده است

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به اقدامات خوبی که مدافعان عرصه سلامت در کادر بهداشتی - درمانی کشور و مدیران دولتی انجام داده اند، مدیریت بیماری کرونا در کشور وضعیت مناسب تری به نسبت هفته‌های گذشته پیدا کرده و بهتر می‌توانیم به نیاز‌های مردم و کسانی که دچار این بیماری هستند، پاسخ دهیم.

او تصریح کرد: قطعا پیگیری مسابقات و لیگ‌ها به یک باره اتفاق نخواهد افتاد و ستاد مقابله با کرونا در ورزش زمان لازم را برای آماده سازی و تمرینات تیم‌ها در نظر خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان همچنین با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی، افزود: فعالیت‌های خوبی را در این فدراسیون از نزدیک شاهد بودیم و فکر می‌کنم نیاز است تا حرکت کامل تری انجام دهیم تا خدمات هم کامل‌تر شود. شرایط خاصی به وجود بیاوریم تا بتوانیم برای ورزشکاران که در مراحل مختلف ورزشی دچار آسیب می‌شوند، یا در مرحله توانمندسازی خود سرویس‌هایی بدهیم تا آن‌ها بتوانند هرچه سریع‌تر به ورزش و فعالیت‌های ورزشی برگردند و با دانشی که متخصصان پزشکی ورزشی ما دارند بتوانیم شرایط مناسب تری را برای این قشر فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: مباحث زیادی در این خصوص مطرح شد و شرکت کنندگان در جلسه به این جمع بندی رسیدند که به منظور تکمیل خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی یک مرکز جامع به عنوان مکمل خدمات برای این فدراسیون راه اندازی شود. در گذشته در این رابطه زمینی در مجموعه ورزشی آزادی در نظر گرفته شده بود و در مرحله مشاوره قرار داشت که به زودی با برگزاری نشست‌های تخصصی و همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و فدراسیون پزشکی ورزشی به زودی کار ایجاد این مرکز را آغاز می‌کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها