موج
کدخبر : ۳۲۰۸۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320809

فدراسیون جهانی تیراندازی به فدراسیون همه کشورها گفته است که قبل از سفر به مسابقات آزمایشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا توصیه های لازم را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، فدراسیون جهانی تیراندازی به فدراسیون همه کشورها گفته است که قبل از سفر به مسابقات آزمایشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا توصیه های لازم را انجام دهند. 

مسابقات آزمایشی المپیک از ۱۸ تا ۲۵ آوریل (۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت) در آساکا انجام می شود. فدراسیون جهانی تیراندازی به همه کشورهای عضو خود توصیه کرده است که خطرات احتمالی در خصوص سفر و تماس با مردم کشورهای مختلف را در نظر بگیرند. 

در حال حاضر بیش از ۸۸ هزار فرد در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا و بیش از ۳ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. چین با ۷۹ هزار و ۸۲۸ نفر بیشترین مورد را داشته است‌. در ژاپن حدود ۲۵۰ مورد ثبت شده است که شش نفر آنها فوت کردند. 

مسابقات مختلفی مثل قهرمانی جهان و انتخابی‌های المپیک به دلیل شیوع این ویروس به تعویق افتاده، لغو و یا جابه جا شده است اما کمیته بین المللی المپیک و مقامات توکیو میزبان این مسابقات تاکید دارند که مسابقات المپیک و پارالمپیک به تعویق نخواهد افتاد. 

یکی از اعضای کمیته بین المللی المپیک از ورزشکاران خواسته که به توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی عمل کنند. توصیه‌ها شامل اجتناب از تماس نزدیک با سایر افرادی است که از عفونت‌های حاد تنفسی رنج می‌برند.

مقامات دولتی توکیو بارها گفته اند که علی رغم شیوع ویروس کرونا بازی‌های المپیک طبق برنامه انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها