ورزشگاه فولاد آرنا با برگزاری بازی تیم های امید و جوانان فولاد خوزستان در حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور به همراه مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان پس از افتتاح ورزشگاه فولاد آرنا که از مدرن ترین ورزشگاه های آسیا به شمار میرود به بازدید ازین مجموعه پرداختند.

این ورزشگاه با برگزاری بازی تیم های امید و جوانان فولاد خوزستان، افتتاح شد. در حال حاضر هر دو تیم فولاد در صدر لیگ جوانان و امید کشور قرار دارند.

کلنگ احداث ورزشگاه فولاد آرنا، پیشرفته‌ترین ورزشگاه ایران از سال 1387 به زمین زده شد؛ این ورزشگاه در زمینی به مساحت 22 هکتار و با هزینه‌ای بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد ریال (بدون احتساب توقفگاه اختصاصی و جاده‌های دسترسی، استخر، زمین تمرین و سالن تکنیک) بنا شده است.

این ورزشگاه که از آن می توان به عنوان مدرن ترین ورزشگاه آسیا نیز نام برد، دارای سه زمین چمن طبیعی علاوه بر زمین اصلی ورزشگاه با استاندارد لازم برای تمرین و استخر سرپوشیده به مساحت سه هزار متر مربع برای کمک به ریکاوری ورزشکاران پس از مسابقه، سالن سرپوشیده به مساحت سه هزار و 900 مترمربع در مجموعه ورزشی برای تمرین تکنیک‌ های فوتبالی در هوای گرم خوزستان، سالن اجتماعات به ظرفیت 180 نفر، سالن‌های رختکن مجزا و مجهز به دوش، سرویس‌ بهداشتی، جکوزی، سونای خشک و بخار، سالن بهداری به مساحت 400 مترمربع با امکانات کافی، بخش رادیولوژی با امکانات لازم، جایگاه  VIP ویژه میهمانان و شخصیت‌ها با امکانات مناسب، رستوران به مساحت 750 مترمربع و جایگاه ویژه خبرنگاران است.