موج
کدخبر : ۲۴۴۷۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-244761

تیم‌های استقلال و پرسپولیس برای هشتاد و هشتمین بار از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، دو تیم فوتبال پرسپولیس و استقلال در رقابت های هفته هشتم لیگ برتر هجدهم فوتبال در دیداری حساس برای هشتاد و هشتمین بار از ساعت 18:30 دقیقه به مصاف هم رفتند.

ترکیب استقلال

سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، میلاد زکی پور، روزبه چشمی،  علی کریمی، فرشید اسماعیلی، همام طارق، مرتضی تبریزی، روح الله باقری

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

ترکیب پرسپولیس

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، سیامک نعمتی، بشار رسن، گادوین منشا و علی علیپور

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

 نیمه اول

بازی  از ساعت 18:30 با سوت علیرضا فغانی آغاز شد.

دقیقه 2: توپ ارسالی سیامک نعمتی در محوطه جریمه استقلال به علی علیپور رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد.

دقیقه 5: استقلالی ها از جناح چپ حمله ای را روی دروازه پرسپولیس طرح ریزی کردند که ضربه زکی پور راهی کرنر شد و این ارسال برای آبی ها ثمری نداشت. در دقایق ابتدایی بازی احساسات بر زمین حاکم بود. شفر هم اعتراض به داور چهارم را آغاز کرد.

دقیقه 10: پرسپولیس از جناح راست صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال این ضربه درون محوطه جریمه استقلال هر چند با کنترل منشا همراه بود اما ثمری برای سرخپوشان  نداشت.

دقیقه 11: خطایی که انصاری روی بازیکن استقلال مرتکب شد یک ضربه ایستگاهی برای شاگردان شفر به همراه داشت که ارسال این توپ با ضربه آکروباتیک باقری همراه شد اما توپ را بیرانوند مهار کرد.

دقیقه 15: حرکت علیپور از جناح راست با خطای زکی پور مواجه شد تا سرخپوشان از نزدیکی نقطه کرنر صاحب یک ضربه ایستگاهی شوند. این ضربه پس از ارسال از سوی مدافعان استقلال دفع شد. در این دقایق بازی احساسی  دو تیم فروکش کرد.

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

دقیقه 22: خطایی که نوراللهی روی اسماعیلی انجام داد باعث بوجود آمدن یک ضربه ایستگاهی برای استقلال شد اما این ضربه هم ثمری نداشت تا بازی خشن دو تیم همچنان بدون موقعیت خطرناک پیگیری شود.

دقیقه 25: پرسپولیس در یک ضد حمله قصد نزدیک شدن به دروازه استقلال را داشت که سهرابیان در میانه زمین روی علیپور مرتکب خطا شد و اولین کارت زرد این دیدار را دریافت کرد. 

دقیقه 28: پاس خوب بشار رسن برای نوراللهی او را راهی محوطه جریمه استقلال کرد و در حالی که زاویه بسته شده بود، این بازیکن توپ را زمینی ارسال کرد که رحمتی با پا آن را مهار کرد. این جدی ترین موقعیت پرسپولیس در نیمه اول بود.

دقیقه 35 : بازی کسل کننده دو تیم در نیمه اول که تا این دقیقه حتی یک موقعیت جدی هم به دنبال نداشت، همچنان در میانه میدان ادامه داشت و بازیکنان تنها به یکدیگر پاس می دادند و به فکر ایجاد موقعیت خطرناک نبودند.

دقیقه 37: حسین ماهینی که قصد داشت توپ را از طارق همام دریافت کند، به علت پیچدگی زانو دچار مصدومیت شد و به ناچار زمین را ترک کرد. شایان مصلح به جای او وارد زمین شد.

دقیقه 38: ارسال بلند فرشید اسماعیلى روى دروازه پرسپولیس در دستان بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 42: روح الله باقرى و کمال کامیابى نیا در میانه زمین با یکدیگر برخورد کردند و پزشک استقلال وارد زمین مسابقه شد.

دقیقه 45: بازی سرد و کسل کننده دو تیم در دقایق پایانی نیمه اول نیز ادامه داشت. در نیمه اول آنچه بیشتر به چشم آمد خطاهای پرتعداد بازیکنان و اعتراض شفر بود. 

نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

 

نیمه دوم 

دقیقه 50: ضربه علی علیپور از پشت محوطه جریمه با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد و این در حالی بود که مهدی رحمتی با اعتراض تند نسبت به بازیکنان تیمش از آنها می‌خواست مانع از شکل گیری فضا برای حریف شوند.

دقیقه 53: حمله وریا غفورى روى دروازه پرسپولیس توسط بازیکنان حریف مهار مى شود.

دقیقه 57: روال نیمه اول ادامه داشت و دو تیم نمایش ضعیفی داشتند. در این دقیقه خطای تبریزی باعث اعتراض هواداران استقلال به داور شد که پرتاب اشیا باعث توقف چند دقیقه ای بازی شد. در این دقیقه صیادمنش به جای باقری وارد زمین شد.

دقیقه 59: شوت از راه دور آرمین سهرابیان راه به جایی نبرد و با اختلاف از کنار دروازه عبور کرد.

دقیقه 62: احمد نوراللهی پس از پشت سر گذاشتن سه بازیکن استقلال وارد محوطه جریمه شد اما ضربه آرام و بی دقت این بازیکن از کنار دروازه آبی ها به بیرون رفت.

دقیقه 65: فرشید اسماعیلی با حرکتی انفرادی از مدافعان پرسپولیس عبور کرد و خود را به دروازه سرخپوشان رساند، اما شوت این بازیکن را علیرضا بیرانوند به خوبی جمع کرد تا دروازه پرسپولیس باز نشود.

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

 دقیقه 70: با ورود عالیشاه به زمین پرسپولیس توسط این بازیکن صاحب یک موقعیت شد اما ارسال او عرض دروازه را طی کرد. نوراللهی توپ را از گوشه زمین گرفت و به سمت دروازه آبی ها حرکت کرد اما توپ رو به بیرون او را مدافعان استقلال مهار کردند.

دقیقه  76: پس از چند حمله نصف و نیمه استقلال، برانکو دست به تعویض زد و آدام همتی را به جای احمد نوراللهی به میدان فرستاد.

دقیقه 78: ارسال بلند بازیکنان پرسپولیس روى دروازه استقلال توسط آبى پوشان دفع شد.

دقیقه 82: حرکت گادوین منشا و ضربه زمینی او از پشت محوطه جریمه بدون شکل دادن خطری روی دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه 85: کمال کامیابی نیا فرصت سرزنی فوق العاده ای روی ارسال کرنر بشار رسن به دست آورد اما ضربه اش در شرایط مناسب راهی اوت شد.

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

دقیقه 88: خطای شایان مصلح روی صیادمنش از جناح راست استقلال یک فرصت به آبی پوشان داد اما نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.

دقیقه 90: شجاع خلیل زاده به خاطر درگیری که با بازیکن حریف داشت یک کارت زرد دریافت کرد. روزبه چشمی هم یک دقیقه بعد کارت زرد گرفت. 

 

این دیدار در پایان با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

دربی هشتاد و هشتم پایتخت

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها