موج
کدخبر : ۳۸۰۳۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380355

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان خبر داد:

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان از تشکیل 928 پرونده قاچاق طی یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، داریوش جودکی، مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان روز شنبه  با اشاره به تشکیل 928 پرونده قاچاق  طی یکسال گذشته، بیان کرد: پرونده ۹۰ درصد متخلفان در حوزه قاچاق کالا در تعزیرات حکومتی بررسی شده و ۱۰ درصد مابقی به علت ممنوعه بودن در دادسرا رسیدگی می شود.

وی اضافه کرد: یکساله گذشته با تشکیل ۹۲۸ پرونده قاچاق شمار پرونده های موجود در تعزیرات حکومتی به ۹۹۴ پرونده رسید.

 افزود: همچنین در این مدت زمان ۹۵۴ پرونده مختومه شده و ۴۰ پرونده باقی مانده است که از نظر عملکردی، نسبت پرونده های تعیین تکلیف شده به پرونده های ورودی ۱۰۲ درصد بوده است.

جودکی گفت: طبق ماده ۷۵ قانون قاچاق نیروی انتظامی موظف است برای ابلاغ و اجرای احکام موضوع این قانون مأموران انتظامی آموزش دیده را در واحدهای اجرای احکام قوه قضائیه و تعزیرات حکومتی مستقر کند و وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی موظفند امکانات لازم را برای استقرار این نیروها فراهم کنند.

وی تصریح کرد: با وجود مکاتبه با نیروی انتظامی برای عملی شدن این مصوبه اما نتیجه نگرفتیم در حالیکه برخی از پرونده های تعزیرات کلان بوده و نیاز به رصد اطلاعاتی و امنیتی دارند و این پرونده ها را نمی توان با احضاریه و ابلاغیه وصول کرد.

وی اظهار داشت: تکلیف و صلاحیت تعزیرات بستن و مسدود کردن حساب قاچاقچیان، گرفتن حکم جلب و شناسایی اموال است با این وجود برای نهایی کردن برخی از پرونده های کلان باید از توان نیروهای کارآزموده ناجا استفاده کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها