موج
کدخبر : ۳۵۵۰۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355064

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان:

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان از ممنوعیت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به مسافران کرونایی و اجباری شدن استعلام کرونا برای مسافران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، صفر صادقی راد  سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان با بیان اینکه سامانه شرکت های حمل و نقل عمومی از طریق کد ملی، وضعیت سلامتی مسافران را بررسی می کند، اظهار داشت: شرکت های حمل و نقل عمومی اجازه ندارند قبل از گذشتن دو هفته از تست کرونا مسافر سوار کنند.

صادقی راد افزود: طبق ضوابط ستاد مقابله با کرونای همدان، شرکت های حمل و نقل مسافر شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری در قرنطینه دو هفته ای پیش رو از ارائه خدمات حمل و نقلی به بیماران کرونایی و یا افرادی که مشکوک به کرونا باشند، خودداری خواهند کرد.

وی ادامه داد: شناسایی بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا از طریق سامانه سِروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) که بین وزارت بهداشت و شرکت های حمل و نقل مسافر برقرار است، عملی میشود.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان یادآور شد: با ارائه کد ملی افراد به سامانه سروا وضعیت سلامت خریدار بلیت از نظر آلودگی به کرونا یا سلامت وی مشخص و در صورت بروز هرگونه علائم بیماری تا پایان قرنطینه از ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به فرد مشکوک خودداری میشود.

صادقی راد با تاکید بر لزوم اخد استعلام الکترونیکی از سامانه سروا از سوی شرکت های حمل و نقل عمومی، ابراز داشت: اگر مسافری تست کرونا داده باشد و کرونا مثبت و یا مشکوک به کرونا تشخیص داده شود، باید دو هفته از تست بگذرد تا بتواند از وسائط حمل و نقل عمومی استفاده کند.

این مسئول اضافه کرد: شرکت های حمل و نقل مسافر و رانندگان اجازه جابجا کردن مسافران در صورت نگذشتن دو هفته از زمان تست آنان را ندارند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان تأکید کرد: افرادی که قصد دارند با اتوبوس سفر کنند می توانند بلیت مورد نظر خود را به شکل اینترنتی از شرکت های حمل و نقل عمومی تهیه کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها