موج
کدخبر : ۳۴۳۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343470

ظاهر پورمجاهد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اهمییت رفع موانع تولید در استان، از رفع مشکلات ۶ واحد تولیدی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان با اشاره به اهمییت رفع موانع تولید در استان، عنوان کرد:  پنج طرح صنعتی و یک طرح کشاورزی در بیست و نهمین جلسه این کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.   

وی از رفع مشکلات و موانع ۶ طرح صنعتی و کشاورزی این استان خبر داد و گفت: با حمایت‌های صورت گرفته تولید این واحدها روی غلتک افتاد.

وی اضافه کرد: برخی از واحدها بین ۵۰۰ میلیون تومان تا یک میلیارد بدهی عقب افتاده به بانک ها داشتند که با پرداخت هفت درصد از کل مبلغ بقیه مطالبات با مساعدت روسای بانکها قسط‌بندی شد تا واحدها بتوانند به تولید و اشتغال خود ادامه بدهند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: برخی دیگر از طرح ها مشکلات زیربنایی و تامین انشعاب برق،  آب و گاز داشتند که با تعامل دستگاه‌های خدمات رسان به خواسته آن‌ها پاسخ داده شد.  

به گفته پورمجاهد بیشترین مسائل و گرفتاری واحدهای تولیدی استان مربوط به بدهی‌های بانکی است که با حمایت دولت استمهال می‌شوند اما صاحبان این واحدها نیز باید سروقت اقساط خود را پرداخت کنند.  

وی حفظ اشتغال و رونق تولید را از اولویتهای دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: از سال گذشته ۸۵ واحد صنعتی تعطیل استان با پشتیبانی دولت به چرخه تولید بازگشت و این تلاش و تکاپو ادامه دارد. 

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان همدان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۷ مصوبه برای گره گشایی از واحدهای تولیدی صادر کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها