موج
کدخبر : ۳۳۴۳۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334306

متخصص قلب و عروق در بیمارستان فرشچیان همدان عنوان کرد:

متخصص قلب و عروق در بیمارستان فرشچیان همدان با اشاره به قابلیت های دستگاه اکوکاردیوگرافی سه بعدی، عنوان کرد: بیمارستان فرشچیان قلب همدان دارای تنها دستگاه اکوکاردیوگرافی سه بعدی در غرب کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، نکیسا خوانساری، متخصص قلب و عروق در بیمارستان فرشچیان در راه اندازی دستگاه اکوکاردیوگرافی سه بعدی با اشاره به اینکه این دستگاه در غرب کشور تنها نمونه موجود است، عنوان کرد: از سال 2012 متخصصان امر با توجه به نیازهایی که مطرح شد، متوجه شدند این دستگاه به قابلیت های بیشتری برای کاربرد در  بیماری های ساختاری قلب و به خصوص  بیماری های دریچه ای و بیماری های مادرزادی دارد.

بنابراین دستگاه اکوکاردیوگرافی سه بعدی به صورت حاضر با قابلیت های مذکور شکل پیدا کرد و به یاری این دستگاه دقت بیشتری را  در برنامه های درمانی جراحی و موارد مشابه شاهد خواهیم بود.

خوانساری افزود: در تهیه این دستگاه همکاری بسیاری از سوی رییس بیمارستان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه بیمارستان فرشچیان، بیمارستانی تک تخصصی در قلب و عروق است، مطرح کرد: این بیمارستان از دستگاه های درخور و مناسبی برخوردار است اما اکوکاردیوگرافی سه بعدی، بیمار را مورد بررسی دقیق تری قرار می دهد و تنها نمونه موجود در غرب کشور است.

وی با اشاره به نرم افزاری که در دستگاه نصب شده است، بیان کرد: این نرم افزار دارای این قابلیت است که یافته هایش با ام آر آی قلبی برابری کند و زمانی که این تشخیص دقیق تر شود برنامه درمانی نیز از تمرکز بیشتری برخوردار خواهد بود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها