موج
کدخبر : ۳۳۲۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332128

شهردار منطقه سه همدان عنوان کرد:

شهردارمنطقه سه همدان با اشاره به برنامه های شهر دوستدار کودک از طراحی و راه اندازی 5 مجموعه بازی در پنج پارکِ سطح منطقه با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری بازسای ومرمت 18 پارک را در دستور کار داریم و اجرای این نوع از برنامه ها، می تواند در راستای تقویت برنامه های شهر دوستدار کودک مورد بهره برداری قرار بگیرد.

 به گزارش خبرگزاری موج همدان به نقل از روابط عمومی شهرداری همدان، محمد رضا فیضی منش، شهردار منطقه سه همدان با اشاره به پارک های موجود  در سطح این منطقه و مجموعه های بازی که در آن ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: از اسفندماه سال گذشته و با سپری شدن سه ماه، شهرداری منطقه سه، توانست  5 مجموعه بازی در پنج پارک از پارک های سطح منطقه (پارک جعفر طیار، نیلوفر، گلچین، نسترن و بوستان شهید مدنی)، با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 800 میلیون ریال خریداری ونصب کند.

فیضی منش با اشاره به اینکه درایجاد مجموعه بازی های نصب شده   از جنس  پلی اتیلن همراه با کف پوش های استاندارد گرانولی بهره گرفته شده است، گفت: نصب  مجموعه های بازی به نوعی احقاق حقوق شهروندی کودکان است و این موضوع می تواند فرصت هایی رابرای آن ها به همراه داشته باشد

وی از تحقق مجموعه بازی در پارک های مورد اشاره یاد کرد و مطرح کرد: یکی از برنامه های مورد توجه از سوی شهرداری منطقه 3 همدان، تمرکز بر حقوق کودکان به عنوان شهروند و  ارتقای شهر دوستدار کودک است.

وی افزود: از سویی دیگر، تاکید مهندس صوفی، شهردار همدان بر تقویت شهر دوستدار کودک همواره وجود داشته است و با توجه به نقش بی بدیل بازی در زندگی کودکان و جایگاهی که در سلامت و روان آن ها به عهده دارد، پرداختن به این مهم از سوی مدیریت شهری از اقدامات ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فیضی منش با اشاره به طراحی فضاهای بازی و مجمو عه های بازی در پارک ها، خاطر نشان کرد: در تعالیم دینی ما نیز بر بازی کودکان تاکید شده است، ایجاد فضاهای بازی استانداردی که بتواند هوش هیجانی کودکان را تقویت کند، شهروندانی با دقت در انجام امور را تربیت خواهد کرد.

شهردار منطقه سه شهرداری همدان افزود: با توجه به اینکه طراحی مجموعه های بازی باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد و توانایی برقراری ارتباطی موثر را برای کودکان به وجود آورد، در این مجموعه های بازی سعی شده است که به عنصر رنگ و طراحی گرافیک های بصری توجه ویژه شود. این موضوع می تواند حس شادمانی و مفرحی را برای کودکان ایجاد کند.

فیضی منش در پایان با اشاره به احداث اتاق مادر و کودک در بوستان شهید مدنی واقع در شهرک شهید مدنی خاطرنشان کرد: پرداختن به شهر دوستدار کودک نشان از توجه منطقه به موضوعات فرهنگی در کنار اقدامات عمرانی دارد

در این مسیر به صورت جدی و مستمردر حال خدمت رسانی به شهروندان هستیم که در بوستان شهید مدنی بامساحت 100مترمربع فضایی متشکل از قسمت های بزرگ وکوچک به عنوان اتاق مادر وکودک، محل بازی وسرگرمی وبازی های خلاقانه و سرویس بهداشتی  است که از اواخر دی ماه سال گذشته عملیات ساخت آن آغاز و اکنون به بهره برداری رسید ه است.

امیدواریم درآینده نزدیک  این طرح را درکل پارک های سطح منطقه اجرا کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها