موج
کدخبر : ۳۲۷۲۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327266

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر در دیدار مدیر معدن سرمک ملایر، از اجرای طرح های حمایتی برای توسعه شرکت معادن سرمک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، قدرت الله ولدی، معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر  در دیدار مدیر شرکت معادن سرمک ملایر با وی با اشاره به شرکت معادن سُرمک و طرح های توسعه ای معدن، گفت:  با مدیریت خوب شرکت معادن سُرمک طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرا است که زمینه اشتغال‌زایی را در شهرستان ایجاد می کند.

وی افزود: شرکت معادن سُرمک با اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود، ظرفیتی ویژه در راستای جهش تولید دارد.

وی مطرح کرد: ملایر ظرفیت بالایی در حوزه صنعت و معدن دارد که با نگاه ویژه و حمایتی دولت، تاکنون طرح‌های خوبی در این حوزه اجرایی و به بهره‌برداری رسیده است.

فرماندار ویژه ملایر معادن سُرمک را همچنین ظرفیت و توان بالایی برای استان همدان دانست و بیان کرد: حمایت‌های لازم را برای توسعه شرکت معادن سرمک و دیگر واحدهای تولیدی و صنعتی برای تحقق شعار امسال داریم.

وی تاکید کرد: مجموعه مدیران این شهرستان برای رونق و جهش تولید، حمایت و همکاری لازم را با تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران دارند.

مدیر شرکت معادن سُرمک ملایر نیز در این دیدار گفت: مرحله نخست طرح توسعه معادن سرمک در زمینه تولید اکسیدهای فلزی همچون سرب، روی و مس است که از دی‌ماه سال ۹۶ عملیات اجرایی آن آغاز شد.

پیمان خاکباز بیان کرد: خرداد سال گذشته این طرح راه‌اندازی شد که به دلیل بروز یک مشکل کوچک، پس از یک توقف سه ماهه‌، مجددا از مهر تولید را آغاز کردیم.

مدیر شرکت معادن سُرمک ملایر ظرفیت این طرح را ۵۰۰ تُن در روز خوراک ورودی کانی‌های فلزی عنوان کرد و افزود: در طرح اولیه اشتغال ۷۰ نفر پیش‌بینی شده بود که هم اکنون پس از بهره‌برداری بیش از ۷۰ نفر جذب نیرو داشتیم.

خاکباز ادامه داد: این طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰ میلیارد تومان اجرا شده و هم اکنون تولید در حال انجام است.

شرکت معادن سُرمک سال ۱۳۵۱ با هدف اولیه استخراج سرب و آهن به عنوان ۲ فلز حساس در صنعت روز جهان، با پشتوانه معدن آهنگران واقع در شهرستان ملایر تاسیس شد.

در حال حاضر بیش از ۴۰۰ نیرو در حوزه‌های مختلف این شرکت مشغول فعالیت هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها