موج
کدخبر : ۳۲۲۵۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322588

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان مطرح کرد:

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به همکاری در تولید محتوای علمی با دانشگاه علوم پزشکی و اطلاع‌رسانی در موضوع پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و تهیه و توزیع مطالب مرتبط به صورت های مختلف و .. از اقدامات صورت گرفته در سازمان فرهنگی شهرداری همدان در مقابله با کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، روح الله وجدی هویدا،  سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سازمان فرهنگی در مقابله با کرونا، گفت: این سازمان به منظور پیشگیری و مقابله با کرونا و حفظ نشاط اجتماعی برنامه‌های متعدد و متنوعی را تدارک دیده است. 

روح الله وجدی هویدا  در رابطه با اقدامات شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار داشت: با نخستین نشانه‌های ورود کرونا به همدان، شهرداری به عنوان نهادی پیش‌رو در خدمت‌رسانی بدون فوت وقت با اقداماتی همه جانبه و چندمحوری به مقابله با این معضل پزشکی، اجتماعی برخاست.

وی افزود: مناطق و سازمان‌های شهرداری همدان با پذیرش مسئولیت و به طرق مختلف به این عرصه ورود کردند.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به این که معاونت خدمات شهری، ضدعفونی و گندزدایی سیستماتیک خیابان‌ها و معابر شهر را برعهده گرفت گفت: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز در عرصه ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی ورود کرد.

وجدی‌ هویدا عنوان کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در چند حوزه با محوریت معاونت اجتماعی وارد عرصه خدمت‌رسانی و اطلاع‌رسانی در موضوع پیشگیری و مقابله با کرونا شد.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات سازمان تولید محتوای علمی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و نیز تولید و نشر آثاری با محوریت پیشگیری و مقابله با کرونا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان وی با اشاره به این که از دیگر اقدامات سازمان به راه انداختن پویش "سلامتی را سخاوتمندانه به یکدیگر هدیه دهیم" است، اظهار داشت: این پویش در چند محور از جمله نذر سلامت، پرهیز از بازنشر اطلاعات غلط و شایعات در رابطه با بیماری کرونا و نیز بازگرداندن آرامش و امنیت روانی عموم شهروندان، فعالیت خود را آغاز کرد و با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

وجدی هویدا عنوان کرد: طراحی، چاپ و توزیع پوستر و بروشور، تولید کلیپ و نصب بیش از 40 تخته بنر و بیلبورد در سطح شهر در راستای آگاه‌سازی شهروندان در راستای مقابله با کرونا در سطح شهر از دیگر اقدامات سازمان در این ایام است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان تصریح کرد: سازمان در این ایام پویش "کرونا رفتنی است، بهار می‌آید" را با هدف بازگرداندن شادی، نشاط و آرامش به کانون خانواده‌های همدانی به راه انداخت.

وجدی هویدا با اشاره به این که به منظور قدردانی از رزمندگان خط اول مبارزه با کرونا یعنی کادر درمانی در مقابل ورودی تمام بیمارستان‌های سطح شهر اقدام به نصب بنر و بیلبورد کردیم تاکید کرد: همچنین بروشورهایی را با مضامین آموزشی طراحی، چاپ و توزیع کردیم و در ببین سایر ادارات، سازمان‌ها و معاونت‌ها پخش کردیم.

وی افزود: تولید کلیپ با همکاری هنرمندان همدانی با موضوع ایجاد نشاط و شادابی تحت عنوان بهارانه یک و نیز برنامه‌ریزی به منظور اجرای برنامه‌ای شاد و مفرح در سطح شهر با یک دستگاه ون با همکاری گروه نمایشی عمو صفا از دیگر اقدامات سازمان به منظور ایجاد نشاط و شادابی در سطح شهر است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌ای تحت عنوان "شهر زیبای من همدان" گفت: این جشنواره از 20 اسفند 98 تا 20 فروردین 99 در بخش‌های مختلفی از جمله نقاشی، داستان‌نویسی و تولید ویدئو کیلپ‌های 59 ثانیه‌ای با موضوع پیشگیری، مقابله و شکست کرونا توسط سازمان برگزار و به برگزیدگان این جشنواره نیز جوایزی اهدا می‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان که معاون اجتماعی سازمان نیز به عنوان رئیس کمیته فضای مجازی ستاد مردمی مقابله با کرونا انتخاب شده است تاکید کرد: این ستاد تحت مدیریت نماینده ولی فقیه در استان همدان، آیت الله شعبانی فعالیت می‌کند و قصد داریم با این ستاد تعامل و همکاری کافی داشته باشیم. 

وجدی هویدا خاطرنشان کرد: آموزش مستمر و متمرکز در فضای مجازی با کمک پزشکان متخصص و روانشناسان از دیگر برنامه‌های سازمان به منظور آموزش شهروندی در مقابله با ویروس کرونا است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها