موج

رضا زمانی خبر داد:

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان همدان از کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: تصادفات منجر به مرگ در همدان 13 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضا زمانی ، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان همدان از کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری در شهرستان همدان خبر داد و گفت: طبق برنامه های راهبردی مصوب براساس برنامه ششم توسعه، میزان تصادفات منجر به فوت در شهر همدان در ۹ ماهه سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان ۱۳ درصد کاهش یافته است.

زمانی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی مکلف هستند تا پایان سال ۱۴۰۰ با سند توسعه استان پیش رفته و به آمار مورد نظر در این سند دست یابند که شهرستان همدان طبق قانون برنامه گام های بسیار خوبی برداشته است.

معاون فرماندار همدان درباره ارتقاء فرهنگ کتابخوانی و انس با کتاب در شهرستان همدان یادآور شد: با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان یک دستگاه اتوبوس سیار برای شهرستان همدان تعریف شده که با توجه به کارشناسی های صورت گرفته در مکان های مشخصی به ارائه خدمات می پردازد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰۰۰ جلد کتاب «یار مهربان» در شهر در حال گردش است، گفت: با هماهنگی های انجام شده پنج نقطه دیگر نیز از خدمات اتوبوس سیار بهره مند خواهند شد که در صورت امکان یک مکان دیگر نیز به این لیست اضافه می شود.

زمانی با اشاره به طرح های ارائه شده برای ورودی شهر جورقان و کاهش بار ترافیکی منطقه اظهار کرد: شهر جورقان به علت محدوده جغرافیایی خاص خود و همچنین فاصله کم با شهر همدان، از شرایط ویژه ای برخوردار است و باید با دقت و مطالعه بیشتری به ارائه طرح برای منطقه پرداخت.

وی با اعلام موافقت درباره ضرورت وجود دوربرگردان و یا زیرگذر برای منطقه افزود: هر گونه نابسامانی و ترافیک موجود در شهر جورقان به شهر همدان مربوط بوده و به علت فاصله کم میدان فرودگاه تا ورودی شهر جورقان کنترل حجم ترافیکی در جورقان از الزامات است.

معاون فرماندار همدان از راهداری و پلیس راهور خواست تا هرچه سریع تر برای نصب سرعتکاه در روستاها اقدام کرده و در کارگروه ویژه طبق مصوبات برای روستاهای مذکور سرعتکاه نصب شود.

زمانی تصریح کرد: میزان تصادفات تا پایان سال با سند توسعه استان هماهنگ خواهد شد. در سال ۹۷ میزان تصادفات منجر به فوت در شهر همدان ۲۰ درصد کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها