موج
کدخبر : ۲۹۶۴۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-296485

محمد کاظمی در جمع خبرنگاران:

نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از پوشش ندادن تصویری آئین تعزیه ‌خوانی عصر عاشورا در روستای پری، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد کاظمی، نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برای ثبت آئینی تعزیه ‌خوانی روستای پری به عنوان میراث فرهنگی و مذهبی، از صدا وسیما به دلیل عمل نکردن به  قول خود درباره پوشش تصویری آئین تعزیه ‌خوانی عصر عاشورا در روستای پری انتقاد کرد.

 

صدا و سیمای مرکز همدان آئین تعزیه ‌خوانی در روستای پری را پوشش نداد

محمد کاظمی در جمع خبرنگاران، افزود: بزرگترین عزاداری استان و غرب کشور را رسانه ملی و مرکز همدان نادیده گرفتند.

وی با بیان اینکه به دنبال ثبت آئینی این مراسم به عنوان میراث ارزشمند فرهنگی و مذهبی هستیم، گفت: از صدا و سیما انتظار داشتیم این مراسم را پوشش بدهند.

کاظمی با اشاره به پوشش ندادن تصویری  آئین تعزیه ‌خوانی در روستای پری و اینکه طبق صحبتی که با رئیس مرکز صدا و سیمای همدان داشتم، قرار شد مراسم مذکور را پوشش بدهند اما بدقولی کردند، اظهارکرد: برگزاری این مراسمات ریشه در اعتقاد مردم دارد و صداوسیما باید اینگونه مراسم را برای مردم به خوبی پوشش دهد.

کاظمی در ادامه با اشاره به اینکه استمرار دستاوردهای علمی و درخشش دانش‌آموزان و مجموعه آموزش و پرورش جوکار در عرصه‌های مختلف نیازمند دوام حمایت ‌هاست، اظهارکرد: کسب عناوین برتر در سطح استان و کشور توسط دانش‌آموزان و معلمان بخش جوکار ارزشمند است.

وی توسعه کمی زیرساخت های آموزشی منطقه را نیز مرهون تلاش ها و پیگیری‌هایی دانست که با همراهی مدیرکل نوسازی مدارس استان به نتیجه رسیده و 26 هزار مترمربع آسفالت ریزی محوطه مدارس بخش جوکار از ابتدای سال ۹۷ تاکنون و در دست احداث بودن قریب به 70 کلاس درس در این بخش را شایان توجه عنوان کرد.

نماینده مردم ملایر بر ضرورت تجهیز و تامین نیازهای کنونی واحدهای آموزشی در آستانه سال جدید تحصیلی تاکید کرد و گفت: حمایت‌های مستمر رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در حمایت از خانواده‌های کم بضاعت به ویژه در حوزه توجه به نیازهای دانش‌آموزان این خانواده‌ها ستودنی است.

 نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از پوشش ندادن تصویری آئین تعزیه ‌خوانی عصر عاشورا در روستای پری، انتقاد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها