فرماندار ملایر، پرهیز از نگاه سیاسی به حوزه اقتصاد و پذیرش دیدگاه های کارشناسان و نظرات فعالین اقتصادی گام نخست عبور از رکود و تحقق رونق تولید عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، باب اله فتحی در جمع اعضای شورای اداری بخش جوکار، افزود: انتخاب شعار " رونق تولید" به عنوان سرلوحه اهداف و برنامه های اجرایی سال پیش رو از سوی رهبر معظم انقلاب، الزاماتی دارد که همه ما موظف به پایبندی و اجرای آنها در راستای تحقق رونق در تولید هستیم.

وی اظهارکرد: نظام اداری چابک، کارآمد و همگام با تحولات و فناوری های روز را از الزامات تحقق رونق تولید عنوان و اظهارکرد: اعتلای اقتصادی کشور و رفع تهدیدات از منابع حیاتی مردم و ملت ما مستلزم ایجاد هماهنگی در نظام اداری همپای تحولات نوین جهانی و به روزرسانی قوانین و مقررات است.
فرماندار ملایر اجرای قانون رفع موانع تولید و ایجاد سهولت در کسب و کار را از دیگر الزامات رونق تولید عنوان و خاطرنشان کرد: همانطور که استاندار همدان نیز در جلسه شورای برنامه ریزی استان در شهرستان مطرح کرد، گاهی شاهد هستیم که انجام فرآیند صدور مجوز یک فعالیت اقتصادی یا دریافت یک استعلام از یک دستگاه اجرایی، ماه ها به طول می انجامد و همین موجب دلسردی و نا امیدی تولید کننده و سرمایه گذار می شود.
وی با دعوت از تمامی مسئولین اجرایی شهرستان و بخش به تلاش در راستای تحقق شعار سال 98، افزود: در این سال، نخستین گام از اجرای سند سه ساله توسعه شهرستان در افق 1400 نیز محکم و استوار برداشته می شود.
فتحی افزود: این سند به ابتکار استاندار و بهره گیری از توان مدیریتی و کارشناسی شهرستان، در 43 سرفصل و مشتمل بر مسائل بنیادی شهرستان تدوین و وظایف تمامی دستگاه ها همراه با برش های بخشی، مشخص و منابع لازم نیز پیش بینی شده است.
معاون استاندار همدان با بیان اینکه سند سه ساله توسعه ملایر، در یک گام خود در راستای رفع مسئله اشتغال، ایجاد 10 هزار فرصت شغلی جدید در افق 1400 را پیش بینی و برنامه ریزی کرده است، ادامه داد: سال گذشته، سالی سرشار از توفیقات بلند و رخدادهای ارزنده در شهرستان بوده است.
فتحی تحقق اهداف بلندی همچون اشتغال 2 هزار و400 نفری بر اساس آمار ثبت شده در سامانه رصد، افتتاح و شروع عملیات اجرایی صدها پروژه عمرانی با صدها میلیارد تومان اعتبار، سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به ملایر، ثبت جهانی نظام تولید انگور ملایر در سازمان خوراوبار و کشاورزی ملل متحد، برگزاری دومین جشنواره شهر ملی منبت، برگزاری ده ها یادواره برای شهدای گرانقدر شهرستان و اجرای ده ها عنوان برنامه فرهنگی و اجتماعی، میزبانی از ده استان کشور در شصتمین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس سینمای جوان در ملایر و ایجاد نظم و امنیت پایدار در شهرستان از مهمترین رخدادها و اقدامات صورت گرفته در شهرستان ملایر طی سال گذشته بوده است.
فتحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خسارات ناشی از سیلاب و بارش های اخیر در شهرستان و بخش جوکار، افزود: ما بارشی در تراز میانگین سالانه کشور و برابر با 230 میلیمتر را در کمتر از ده روز در ملایر شاهد بودیم که از این حیث رتبه دوم بارش در میان شهرستان های استان را داشتیم و به خوبی از این موهبت الهی برخوردار شدیم.
معاون استاندار همدان خسارات وارده به زیرساخت ها و بخش های مختلف ملایر در اثر این بارش ها را برابر با 300 میلیارد تومان ارزیابی کرد و افزود: به رغم تشکیل جلسات متعدد مدیریت بحران و همدلی و تلاش شبانه روزی مسئولین مختلف اجرایی شهرستان، شاهد بروز خسارت هایی نیز بودیم که این خسارت ها در کنار آثار و برکات ناشی از این بارش ها قابل اغماض و چشم پوشی است.