موج
کدخبر : ۲۷۳۹۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273950

فرماندار همدان:

فرماندار همدان ضمن اشاره به بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر، عملکرد تمامی دستگاه های اجرایی و مرتبط فعال در اینخصوص را قابل قبول دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین افشار 28 فروردین درنخستین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان همدان در تشریح نقاط ضعف شهرستان همدان در رابطه با مقابله با بحران، بیان کرد: در مدت زمان رسیدگی به مشکلات ایجاد شده به‌دلیل بروز سیلاب به وضوح شاهد تاثیر به سزای تجهیزات راهداری در جلوگیری از تحمیل خسارات بوده‌ایم؛ از این رو بدون شک اولویت بندی در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای خرید، تعمیر و نگهداری وسایل ضروری باید به دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد.

فرماندار همدان در ادامه مطرح کرد: فراموشی و رهایی رودخانه و مسیل‌ها در بلندمدت از دیگر نقاط ضعف همدان در مهار سیل بوده است؛ چراکه این فراموشی باعث شد تا زحمات نیروهای مربوطه در لایروبی رودخانه و بازگشایی مسیل‌ها چندین برابر شود.

افشار با بیان اینکه دراین مدت زمان بارندگی‌ها و وقوع سیلاب، شهرستان همدان توانست تهدیدها را تبدیل به فرصت کند، اظهار کرد: بدون شک باید از تمامی فعالیت‌های صورت گرفته مستنداتی تهیه شود تا با بررسی‌ها و مطالعات مجدد بتوانیم نقاط ضعف و قوت خود را شناخته و برای بحران‌های احتمالی بعدی آمادگی لازم را داشته باشیم؛ همچنین لازم است تا از تجارب مثبت و منفی سایر استان‌ها در مدیریت انواع مسائل و بحران‌ها برای اداره هرچه بهتر شهر استفاده کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به پنهان بودن برخی از آسیب‌ها در بحران،  عنوان کرد: هنگام وقوع سیل آب‌های سطحی به زیرزمین نفوذ پیداکرده و باعث آلودگی آب‌شرب مردم می‌شود؛ همچنین قطعی گاز و برق نیز از دیگر آسیب‌های همراه با سیل است از این رو مدیریت و توجه دقیق برای رفع این مشکلات نیازمند تلاش‌های فراوان است.

وی مدیریت رودخانه‌ها را همواره یکی از چالش‌های مهم در مدیریت سیل دانست و تاکید کرد: توجه به سیل برگردان‌ها همواره می‌تواند نقش موثری در مدیریت مناسب و کارآمد رودخانه‌ها داشته باشد.

فرماندار همدان از قطع کامل ارتباط چندین روستا با شهر همدان به دلیل بروز سیل خبرداد وگفت: درحال حاضر ارتباط چندین روستا به طور کامل قطع شده است؛ رفع مشکل، رسیدگی و بازسازی این روستاها، نیازمند فروکش کردن کامل سطح آب از تمامی این مناطق است.

افشار در رابطه با مشارکت در امدادرسانی توسط مسئولین ارشد در زمان بحران نیز خاطرنشان کرد: باید دقت داشت که  آن افرادی که دراین مدت درمقابل دوربین حضور داشتند کمترین نقش را در مهار سیل ایفا کرده‌اند؛ امداد رسانان واقعی همواره همان افرادگمانی هستند که بدون توقع برای مهار بحران و کمک به مردم در شرایط این چنینی حاضر شده‌اند.

وی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه نیز بیان کرد: خوشبختانه در شرایط بحرانی بروز سیل در شهر اصحاب رسانه، تمامی خبرنگاران و مدیران کانال‌های خبری نه تنها باعث بروز چالش و افزایش مشکل نشدند بلکه گاهی با هم فکری‌های مناسب خود، باعث تسهیل در مدیریت بحران شده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها