موج
کدخبر : ۲۷۳۶۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273638

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد:

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به مدیریت مصرف آب، حوزه صنایع تبدیلی، تنظیم بازار و رعایت حقوق مصرف کنندگان و سیستم آبیاری نوین و بحث مکانیزاسیون در استان، از فعالیت هزار و سی واحد کشاورزی، دام‌داری و شیلات در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی اصغر نقی‌ئی در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد: امسال 393 نفر در حوزه صنایع تبدیلی به فعالیت خواهند پرداخت که سرمایه در این بخش 117 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی همچنین تصریح کرد: استفاده از ابزار ستاد تسهیلات و راه اندازی واحدهای تعطیل میتواند معنی واقعی رونق تولید در بخش کشاورزی را احراز کرده و همچنین باید بتوانیم در ابتدا واحدهایی که در سال گذشته به مشکل خورده اند را برای راه اندازی مجدد در دستور کار خود قرار دهیم .

نقی‌ئی افزود:215 واحد غیر فعال و نیمه فعال تولیدی در استان وجود دارد، اغلب این واحدها به دلیل مشکلات جزئی تعطیل شده اند که باید برای راه اندازی آنها تمهیدات لازم صورت گیرد.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت: مجموعأ دو هزار و 30 واحد کشاورزی، دام‌پروری و شیلات در استان همدان فعال هستند گفت: غیرفعال و نیمه فعال بودن 10 درصد واحدهای تولیدی اغلب به خاطر مشکلات حقوقی و معوقات بانکی بوده و سازمان جهاد کشاورزی در نظر دارد با همکاری ستاد تسهیلات به رفع موانع بپردازد.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی همدان خاطر نشان کرد: امسال 393 نفر در حوزه صنایع تبدیلی به فعالیت خواهند پرداخت که سرمایه در این بخش 117 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی همچنین افزود: 325 طرح صنعتی در دست اقدام داریم که با اعتباری بالغ بر 828 میلیارد تومان در حوزه های گلخانه ای، دام پروری و شیلات با اشتغالزایی برای دو هزار و 963 نفر در برنامه ششم توسعه تا سال 1400به بهره برداری کامل می رسند.

نقی‌ئی از حفظ و تداوم تولید و همچنین اشتغال در بخش کشاورزی در سال 98 خبر داد و گفت: در سال گذشته 4 میلیون و 900 هزار تن تولیدات در بخش کشاورزی داشتیم که باید در سال 98 با دفاع از تولیدات گذشته و توسعه فعالیت ها این رقم را به اندازه قابل توجهی افزایش دهیم .

وی توسعه صادرات محصولات کشاورزی، تنظیم بازار و رعایت حقوق مصرف کنندگان را سه منشور سازمان جهاد کشاورزی خواند و افزود: جذب سرمایه و استفاده مطلوب از منابع بانکی یکی از اهداف سازمان در بحث رونق تولید است.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی همدان تصریح کرد: یکی دیگر از مسائل مهم و قابل پیگیری در بخش کشاورزی رسیدگی به مدیریت مصرف آب در واحدهای تولیدی و اراضی زراعی است که با آبیاری نوین گامی موثر در این حوزه برداشته ایم.

وی افزود: در سال گذشته 4 هزار و 281 هکتار از اراضی در استان همدان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده و مابقی اراضی در برنامه سه ساله مقرر به تکمیل تجهیزات شده است.

نقی‌ئی از جذب 429 میلیارد تومان تسهیلات از سال گذشته تا کنون خبر داد و گفت: تا پایان شهریور 98 مهلت داریم این میزان را به 500 میلیارد تومان برسانیم.

وی با اشاره به تعهد اشتغالزایی برای 3 هزار نفر در سال گذشته عنوان کرد: در سال گذشته توانستیم برای 3 هزار و 210 نفر به صورت قطعی اشتغالزایی کرده و به 350 میلیارد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برسیم.

وی از کسب رتبه اول در بحث مکانیزاسیون در استان همدان خبر داد و افزود: در دو بخش کمی و کیفی در حوزه مکانیزاسیون با تهعد 45 درصدی خود توانستین 65 درصد فعالیت های کشاورزی را به مکانیزاسیون رسانده و در این حوزه رتبه اول کشوری را کسب کنیم.

وی در پایان با اشاره به تنظیم سند راهبردی اشتغال برای سالهای 98 ، 99و 1400 خاطرنشان کرد: تا پایان سال 1400 برای 8 هزار و 220 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال با سرمایه ای بالغ بر 2 هزار و 34 میلیارد تومان پیش بینی شده که باید جامه عمل بپوشانیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها