موج
کدخبر : ۲۷۰۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-270889

پورمجاهد مطرح کرد:

معاون استاندار همدان گفت: در رقابت ایجادشده در توسعه گردشگری باید همه باهم تلاش کنیم تا فرهنگ غنی استان همدان و جاذبه‌های گردشگری آن را به جهانیان معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ظاهر پور مجاهد در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بومی و محلی، حمام حاج‌آقا تراب و اماکن تفریحی و تاریخی نهاوند گفت: یکی از اولویت‌های اصلی استان همدان پرداختن به مقوله گردشگری است.

وی با اشاره به برگزاری دو رویداد بین المللی گردشگری در سال ۹۷ در استان همدان گفت: خوشبختانه برگزاری این دو رویداد بسیار مهم و پربار موجب شد شاهد افزایش بسیار چشم‌گیر حضور مسافران و گردشگران نوروزی در استان همدان باشیم.

سراب‌های نهاوند، جاذب گردشگر

معاون استاندار همدان با تأکید بر اینکه شهرستان نهاوند با طبیعت بسیار زیبا دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری است، گفت: ۳ سراب و روستاهای گردشگری بسیار زیبا و برنامه متنوعی که در شهرستان نهاوند تدارک دیده‌شده همچون نمایشگاه دستاوردهای بومی و محلی و نوروز گاه‌هایی که با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری همراه است ظرفیت‌های بسیار خوبی برای جذب گردشگر هستند که در این زمینه اطلاع‌رسانی نیز به‌خوبی انجام‌شده است.

وی گفت: طی بازدیدهایی که از ستاد استاد فرهنگیان و سایر نقاط شهرستان نهاوند صورت گرفت اکثر مسافران از اقدامات انجام‌شده اعلام رضایت داشتند.

رقابت در توسعه گردشگری

پور مجاهد ادامه داد: امروز توسعه گردشگری یکی از اولویت‌های بسیار مهمی است که استان‌های کشور به دنبال رونق بخشیدن آن هستند و دراین‌بین نیز یک رقابت ایجادشده لذا باید همه باهم تلاش کنیم تا فرهنگ غنی استان همدان و مردمان نجیب و مهمان‌نواز و همچنین جاذبه‌های گردشگری را به جهانیان معرفی کنیم.

وی تأکید کرد: اگر بخواهیم اشتغال، تولید و گردشگری ما رونق پیدا کند راهی جز برقراری ارتباط با جهان، استان‌های مختلف و اقوام نداریم و باید در این زمینه تلاش کنیم فرهنگ ناب استان همدان را با حفظ ارزش‌ها و اصول انقلاب و آرمان‌های نظام معرفی و به دنبال توسعه پایدار و همه‌جانبه استان باشیم.

معاون استاندار همدان با تأکید بر اینکه همه مسئولین استان و در رأس آنها استاندار همدان نگاه ویژه‌ای به گردشگری و ظرفیت‌های ویژه نقاط مختلف استان دارند، گفت: تا روز دوم فروردین‌ماه بیش از ۶۵ هزار مسافر و گردشگر نوروزی به استان همدان سفر کرده و ۱۷۱ هزار و ۴۰۰ نفر نیز از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان همدان بازدید کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها