English

نیروگاه‌های خورشیدی قشم و میناب بزودی به بهره برداری می‌رسند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در بازدید از نیروگاه خورشیدی میناب گفت: بزودی این نیروگاه یک مگاواتی و همچنین نیروگاه خورشیدی ۲ مگاواتی قشم به بهره‌برداری می‌رسند، راه اندازی این نیروگاه‌های حمایتی اقدامی در راستای تامین برق و انرژی همراه با تامین معیشت مددجویان کمیته امداد امام (ره) است.

نیروگاه‌های خورشیدی قشم و میناب بزودی به بهره برداری می‌رسند
به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان

، محمد کریمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در حاشیه این بازدید از درآمد ۴۱۰  میلیارد ریالی مردم  استان هرمزگان  از تولید انرژی خورشیدی خبر داد و افزود : مردم این استان با تولید ۱۴ هزار  و ۶۰۰  مگاوات ساعت برق از طریق انرژی خورشید ۴۱۰  میلیارد ریال درآمد کسب کردند. ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی حمایتی اقدامی شایسته برای خودکفایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر افشار است که با سیاست‌های وزارت نیرو دنبال می‌شود. 

کریمی با بیان اینکه یک هزار و ۷۰۰ نیروگاه برق خورشیدی در این استان فعال است افزود: هرمزگان یکی از استان های مستعد برای تولید و بهره وری انرژی خورشیدی است، میزان تابش نور خورشید در استان ۱۸۰۰ کیلووات ساعت بر متر مربع است، این میزان تابش و استعداد تقریبا در کل کشور کم نظیر است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با برشمردن قابلیتها و استعدادهای توسعه نیروگاههای خورشیدی در این استان اظهار داشت: علاوه‌ بر نیروگاه‌های خورشیدی خانگی (کوچک مقیاس)،  استان هرمزگان استعداد ایجاد  نیروگاههای بزرگ خورشیدی نیز دارد و سرمایه گذاران به ایجاد این نیروگاهها در استان تشویق شده اند.

وی با اشاره به اشتغال زایی احداث نیروگاه های خورشیدی افزود: افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) از جمله اقشاری هستند که در شهرستان های مختلف توانسته اند با بهره گیری از راه اندازی نیروگاههای خورشیدی به خودکفایی برسند، ایجاد چنین نیروگاههای خانگی به سایر مشترکان در مناطق مختلف و شهرستان های این استان پیشنهاد می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی و ساخت ۷۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر خورشیدی در کشور و اضافه شدن ۱۰ هزار مگاوات برق به ظرفیت تولید نیروگاه‌های در دست احداث، آغاز شده است افزود: استان هرمزگان یکی از گزینه های مطرح در کشور برای توسعه تولید انرژی خورشیدی است که امید می رود با استقبال سرمایه گذاران احداث این نیروگاهها امسال شتاب گیرد.

کریمی افزود: تلاش برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گرفت به طوری که وزارت نیرو در این دولت اقدامات خود را در جهت فراهم کردن توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور انجام داده است.

وی با بیان اینکه دولت برنامه‌ای چهارساله برای افزایش ۱۰ هزار مگاواتی انرژی‌های تجدیدپذیر دارد، خاطرنشان کرد: بازار توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، با اتکا به قابلیت بالای منابع انرژی‌های تجدیدپذیر اعم از خورشیدی، بادی، زیست‌توده و زمین گرمایی، از طریق امکان عقد قراردادهای بلندمدت با نرخ‌های تشویقی، بازار بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاران است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه