موج
کدخبر : ۳۶۴۲۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364259

همزمان با اولین روز دهه مبارک فجر؛

استاندار هرمزگان با اشاره به افتتاح فاز نخست پروژه ۴۰۰ هکتاری شرکت پرورش میگو در شور دوم بندرعباس، گفت: در این پروژه با استفاده از تجربیات و دانش متخصصین و به کارگیری استخرهای نیم هکتاری سعی شده است بهره گیری بیشتری صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در آئین افتتاح این پروژه گفت: استان هرمزگان نزدیک به ده هزار هکتار سطح زیر کشت دارد که امید است با پیگیری ها و تلاش های در حال انجام در آینده ای نزدیک شاهد رسیدن سطح زیر کشت به حدود ۱۸ هزار هکتار باشیم.

همتی افزود: با زیر کشت رفتن این میزان از اراضی پرورش میگو ، حدود یک سوم از ظرفیت شناسایی شده و مستعد پرورش میگوی استان به زیر کشت می رود.

وی تصریح کرد: اراضی استفاده شده در صنعت آبزی پروری در گذشته بی استفاده بود که خوشبختانه با فعالیت های شیلاتی در حال حاضر موجب رونق اقتصاد، اشتغال زایی و ارز آوری شده اند.

همتی با اشاره به افتتاح فاز نخست پروژه ۴۰۰ هکتاری شرکت پرورش میگو در شور دوم بندرعباس گفت: در این پروژه با بهره گیری از تجربیات و دانش و به کارگیری استخرهای نیم هکتاری سعی شده است بهره گیری بیشتری  صورت بگیرد.

استاندار هرمزگان سطح مفید زیر کشت این پروژه را ۲۸۰ هکتار خواند و عنوان کرد: این پروژه در فاز نخست بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه گذار هزینه شده و تا پایان پروژه میزان سرمایه گذاری در این پروژه به بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال می رسد.

در ادامه عبدالرسول دریایی مدیر کل شیلات هرمزگان ضمن تبریک ایام الله فرخنده دهه فجر به رهبر فرزانه انقلاب، هم استانی های انقلابی و به ویژه جامعه شیلاتی کشور و استان، گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی  یادآور ایثار، ایستادگی و مبارزه ملت غیور ایران و فرصتی مناسب برای بازنگری در ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال شیلات هرمزگان 18 پروژه شیلاتی با اعتباری بالغ بر هفت هزار و 600 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای بالغ بر شش هزار و 700 نفر به بهره برداری میرساند، افزود: در همین راستا فاز نخست مزرعه 400 هکتاری در شور دوم بندرعباس در نخستین روز دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

دریایی با بیان اینکه این پروژه با سرمایه گذاری شرکت آبزیان تجارت البرز در قالب 13مزرعه 30 هکتاری و با حدود 400 استخر به بهره برداری می رسد، گفت: ظرفیت تولید میگوی پرورشی این پروژه بالغ بر هزار و 400 تن در هر دوره پرورشی است.

مدیر کل شیلات هرمزگان میزان سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه را بالغ بر 300 میلیارد ریال خواند و تصریح کرد: این مزرعه برای بالغ بر ۲۰۰نفر  اشتغال مستیم و برای بیش از ۲۰۰ نفر به صورت اشتغال غیر مستقیم  ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: این پروژه علاوه بر ایجاد اشتغال برای  بومیان  منطقه توانسته اراضی لم یزرع و شوره زارهای این منطقه را به اراضی سود آور و حاصل خیز تبدیل کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها