موج
کدخبر : ۳۴۵۳۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345326

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی در کیش، با اشاره به صد کیلومتر فیبر نوری که در کیش کشیده شده است، از تامین زیرساخت‌های لازم برای استفاده در ۵۰ سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، غلامحسین مظفری با تاکید بر کمک قابل‌توجه استاندار استان هرمزگان در بخش هتل‌سازی، اظهار داشت: ۶۲ هتل در کیش در دست ساخت وجود دارد که تعداد ۳۲ عدد از آنها سه ستاره بوده و ظرفیت تنها یکی از هتل‌های ۵ستاره حدود ۱۷هزار تخت است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، جزیره کیش را متعلق به همه مردم ایران عنوان کرد و گفت: با رشد ۹۷درصدی منابع سازمان، حدود ۳۱۰۰ میلیارد تومان به افزایش خدمات به مردم کیش اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان این مطلب که توقع و انتظارات از آنان که مسئولیت پذیرفته‌اند بسیار زیاد و به‌حق هست، ادامه داد: به همان نسبت افزایش سرمایه‌گذار در کیش، مکلف به ایجاد و افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستیم.

مظفری با اشاره به جمعیت بالای روسیه، از رایزنی به جهت لغو روادید با این کشور خبر داد و افزود: ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری در داخل جزیره اجرا شده است و به این ترتیب برای ۵۰ سال آینده زیرساخت خوبی از فیبر نوری وجود دارد.

مظفری با تاکید بر پیش‌بینی‌های لازم در حوزه عمرانی واقتصادی و برنامه‌های واگذاری زمین، تصریح کرد: در حوزه فناوری نوآوری نیز ۳۷ شرکت در کیش مستقر شده‌اند و ۷ دانشگاه بزرگ زمینه‌ی همکاری دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های خارج را فراهم خواهند کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۳۲۷ واحد صنعتی درکیش که البته ناملموس هست، گفت: با توجه به صادرات محور بودن کیش، گردشگری صنعتی باید دستور کار قرار بگیرد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گردشگری صنعتی درکنار گردشگری علنی در کیش رونق یابد.

مظفری با ابراز خرسندی از افتتاح واحدهای مسکونی در کیش، تاکید کرد: در این حوزه هم باید بخشی از سرمایه به کار گرفته شود تا جزیره کیش جایگزین فرار سرمایه به ترکیه و قبرس و امثالهم باشد.

وی احداث هتل آپارتمان و تلفیق هتل و واحد مسکونی را اتفاق خوبی برشمرد و ادامه داد: مالکیت زمانی یا طریقی که ملک در ایامی که نیستند به مسافران اجاره داده شود، باید مدنظر گرفته شود.

مظفری با اشاره به ۳۲ شرکت دریایی در کیش، بر لزوم طراحی و برنامه‌ریزی پروژه‌های استارتاپی در این حوزه تاکید کرد و گفت: تنها دوکلان شهر در دنیا کنار آب نیستند که یکی از آنها تهران هست و باید گردشگری دریایی را مورد عنایت ویژه قرار بگیرد.

مظفری در پایان با اشاره به معضل واردات خودرو به مناطق آزاد تاکید کرد: مناطق آزاد با قانون این مناطق اداره می‌شوند و قانون نباید تحت‌تاثیر بخشنامه ومصوبه قرار بگیرد و افزود: قانون به تمام بخشنامه‌ها و تصویب‌نامه‌ها اولویت دارد.

وی با اشاره به پیشنهاد راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال، تصریح کرد: بانک مرکزی با تامین ارز دیجیتال می‌تواند به معضل واردات خودرو پایان دهد و تصریح کرد: اگر در مناطق آزاد، سرمایه‌گذاری و خلق ثروت انجام شود، آثار و برکاتش نصیب همه‌ی کشور خواهد شد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها