موج
کدخبر : ۳۴۰۸۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340878

کیانوش عارفی خبر داد؛

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج است، لذا شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز شنبه هجدهم امرداد ماه، تحت تاثیر فعالیت سامانه مونسونی و کم فشار حاکم برروی جنوب شرق کشور، در دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد لذا توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

وی افزود: نوسانات سرعت باد بین 30 تا 46 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا در محدوده دریایی استان تا 1.5 متر پیش بینی می‌شود ( ارتفاع امواج دریا در شرق دریای عمان بالاتر خواهد بود).

کیانوش عارفی اظهار داشت:  همچنین ابرناکی درغالب نقاط استان به ویژه سواحل، جزایر و نیمه شرقی استان رخ خواهد داد و احتمال رگبار باران و رعد و برق همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود. 

وی ادامه داد: همچنین در ارتفاعات استان در ساعات بعد از ظهر، وقوع تگرگ و سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی دور از انتظار نخواهد بود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: این شرایط جوی و دریایی طی روز یکشنبه، 19 امرداد ماه نیز با شدت و ضعف در منطقه حاکم خواهد بود. 

وی در پایان خبر داد: از نظر دمایی در این مدت با افزایش رطوبت نسبی منطقه، کاهش نسبی دما نسبت به روزهای گذشته در سطح استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها