موج
کدخبر : ۳۴۰۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340316

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان گفت: شبکه مکاتبات دولت از طریق دفاتر پیشخوان در هرمزگان راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نازنین شیبانی تذرجی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان در حاشیه این مراسم گفت: شبکه مکاتبات دولت از طریق دفاتر پیشخوان در استان هرمزگان به منظور تکریم ارباب رجوع، کاهش مراجعات مردم به دستگاه های اجرایی و صرفه جویی در مصرف کاغذ راه اندازی شده است.

نازنین شیبانی تذرجی در این مراسم عنوان کرد: با راه اندازی سامانه مکاتبات الکترونیکی اشخاص حقیقی و حقوقی، انجام مکاتبات با تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت در استان هرمزگان قابل انجام است. 

وی اضافه کرد: هدف از راه اندازی سامانه مکاتبات دولت در دفاتر پیشخوان استان، کاهش تردد مردم در شهرها و روستاها و عدم نیاز به مراجعه حضوری شهروندان به ادارات و همچنین کاهش ترافیک شهری است.

نازنین شیبانی افزود : اتصال روستاها به دستگاه های دولتی یکی از مهمترین مزیت های دولت الکترونیک است که باعث کاهش رفت و آمد روستائیان می شود.

معاون استاندار با تاکید بر سهولت انجام کار در این سامانه، اظهار داشت: تمام مراحل و گردش کار در این سامانه به صورت پیامک به اطلاع کاربران خواهد رسید.

شیبانی  یادآور شد: فرایند ارائه خدمات شبکه دولت به مردم استان در این سامانه شامل پذیرش درخواست، ثبت درخواست در سامانه، ارائه کد رهگیری، پیگیری درخواست از دستگاه‌ها، اطلاع رسانی به متقاضی است و ارائه پاسخ با کد ملی و کد رهگیری صورت می‌گیرد.

به گفته وی این خدمت امکان ثبت نامه ها و درخواست مردمی از طریق دفاتر پیشخوان دولت و به گردش در آوردن نامه ثبت شده در دستگاه های متصل به شبکه دولت را فراهم می آورد و تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند نامه های خود را به تمامی دستگاه های متصل به شبکه دولت از طریق پنجره واحد پیشخوان ارسال کنند و از همین طریق پاسخ مکاتبات خود را دریافت کنند.

شیبانی در پایان گفت : برای نخستین بار در استان هرمزگان امکان ارسال نامه به ادارات از طریق دفاتر پیشخوان از سراسر استان فراهم شده است و مردم هرمزگان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به ادارات و دستگاه ها نامه های خود را از طریق دفتر پیشخوان دولت در شهر خود پیگیری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها