موج
کدخبر : ۳۳۶۶۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336658

استاندار هرمزگان از پیگیری احداث سه شهر جدید در استان خبر داد و گفت: پیگیر طرح‌های احداث شهر جدید مکران در جاسک، شهرک جدید مسکونی و گردشگری بین بندر چارک و بندر آفتاب و شهر جدید در غرب جزیره قشم هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این نشست به ارائه گزارشی از بررسی و ارائه این طرح ها توسط مشاوران در کارگروه های تخصصی و شورای برنامه ریزی استان، پرداخت و گفت: این طرح ها به صورت ویژه و فوق العاده در دستور کار شورای عالی معماری و شهرسازی قرار دارند که پس از انجام فرآیند قانونی، اجرایی خواهند شد.

همتی تصریح کرد: در استان هرمزگان در کمتر از دوماه فرآیند استعلامات مربوط به این شهرهای جدید انجام شده و آماده مرحله عملیات اجرایی می‌شوند.

استاندار هرمزگان بیان داشت: شهر جدید اسلامی مکران با توجه به طرح های توسعه منطقه مکران و اسکان قابل توجه جمعیت در این منطقه در راستای سیاست‌های توسعه سواحل مکران احداث می‌شود و در افق ۲۰ ساله ظرفیت استقرار ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: شهرک جدید مسکونی و گردشگری دوتیس در غرب هرمزگان، نیز با هدف پشتیبانی از جزیره کیش در منطقه‌ای بین بندر چارک و بندر آفتاب در شهرستان بندرلنگه احداث می‌شود که ظرفیت اسکان ۱۰ هزار نفر با اولویت نیروهای کار جزیره کیش را دارد.

جلسه هماهنگی، بررسی و پیگیری طرح‌های احداث شهر جدید مکران در جاسک، شهرک جدید مسکونی و گردشگری بین بندر چارک و بندر آفتاب و شهر جدید در غرب جزیره قشم، با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، مهندس حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران و مهندس رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، روز دوشنبه در تهران برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها