موج
کدخبر : ۳۳۴۳۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334398

حمیدرضا محمدحسینی خبر داد؛

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به پیشرفت 75 درصدی در تعمیرات اساسی اسکله های بندر جاسک، گفت: اتمام پروژه های عمرانی در سال جاری به منظور ارتقا مبادلات تجاری از طریق بندر جاسک از اولویت های اصلی این سازمان است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حمید رضا محمد حسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی بندر جاسک، تسریع در روند اجرا و نیز  اتمام پروژه ها با هدف ارتقاء ظرفیت صادراتی، براساس برنامه زمان بندی شده در طرح جامعه این بندر را از مهمترین اقدامات سال جهش تولید عنوان کرد و گفت: آنچه طی سالهای اخیر در جهت افزایش مبادلات تجاری با کشورهای هدف از طریق بندر جاسک محقق شده ترسیم چشم انداز صحیح و بهره گیری از ظرفیتهای جغرافیایی، دریایی و بندری این شهرستان است تا ضمن ایجاد اشتغال مولد و رونق بخشی به معیشت مردم منطقه، بندر جاسک را بعنوان یکی از کانون های مهم صادرات محصولات کشاورزی، زراعی و محصولات یخچالی مطرح کند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در این باره گفت: اولویت اصلی در بندر جاسک با هدف ارتقا ظرفیت این بندر،  اتمام پروژه های عمرانی در سال جاری است که بازدیدهای  میدانی موید این موضوع است که خوشبختانه پروژه ها از روند مناسبی برخوردار است.

محمد حسینی خاطر نشان کرد: احداث اولین ساختمان مرجع دریایی کشور با زیر ساخت مهندسی دقیق و رعایت الزامات سازه ای کاملا استاندارد، ۶۵ درصد پیشرفت داشته که براساس برنامه تا پایان سال جاری وارد فاز بهره برداری خواهد شد.

این مقام مسول با بیان اینکه تعمیرات اساسی اسکله های بندر جاسک نیز  با پیشرفت ۷۵ درصدی درحال اجراست گفت:  پروژه های فاز ۱ ،۲،۳ ، پروژه اطفاء حریق  و ساختمان مرجع دریایی نیز از دیگر پروژه های  مهم این شهرستان در حوزه دریایی و بندری بشمار می آید.

 حسینی افزود: اگر چه محدودیت های متاثر از شیوع ویروس کووید – 19 اندکی روند اجرایی برخی از  پروژه ها را با مشکل روبرو کرد اما با تدابیر متخذه  کلیه طرح ها  براساس برنامه تا پایان سال مورد  بهره برداری قرار خواهند گرفت.

به گفته محمدحسینی در واگذاری پروژه های عمرانی و توسعه بنادر کوچک و بخصصوص بندر جاسک اقدامات خوبی صورت گرفته که با  تخصیص اعتبارات لازم جهت پیشبرد اهداف دریایی و بندری درسواحل مکران براساس اسناد بالادستی شاهد بازده حداکثری دراین حوزه خواهیم بود .

گفتنی است؛ بندرچند منظوره  جاسک با عمق حوضچه ۲.۵ متر و طول اسکله ۵۲۰ متر در فاصله ۳۲۰ کیلومتری بندر عباس واقع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها