موج
کدخبر : ۳۲۶۴۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326427

طی هفته آینده؛

مدیرکل آفات عمومی کشور گفت: موج جدید ریزش ملخ طی هفته آینده بعد از گذر سیستان و بلوچستان به شرق هرمزگان در بشاگرد و جاسک می رسد ولی اطراق بیشتر آن مطمئنا در سیریک و میناب خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سعید معین  مدیرکل آفات عمومی کشور در این نشست گفت: سال گذشته مناطق زیادی در کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی بود که با ساماندهی نیروها و امکانات نتیجه خوبی را مشاهده کردیم.

مدیرکل آفات عمومی کشور، افزود: پیش بینی می شود تعداد زیادی دسته های ملخ از شرق آفریقا، شبه جزیره عربستان و عمان وارد کشور شوند

وی تصریح کرد: احتمال مبارزه در سطح بیش از یک میلیون هکتار وجود دارد از این رو آمادگی های لازم برای مبارزه با این آفت در سطح ملی انجام شده است.

معین با بیان اینکه استان هرمزگان بیشترین سطح مبارزه را در کشور دارد اظهار کرد: جمعیت ملخ امسال چندین برابر سال گذشته است.

مدیرکل آفات عمومی کشور پیش بینی کرد: در سال جاری بیش از یک میلیون هکتار از سطوح کشور نیاز به مبارزه با ملخ صحرایی خواهد داشت.

وی هشدار داد: در صورت عدم مبارزه صحیح با ملخ در هرمزگان، بوشهر و خط ساحلی سیستان و بلوچستان مطمئنا این ملخ های مهاجر به استان های دیگر می رسند و پسته کرمان را در خطر نابودی قرار خواهد داد و احتمال رسیدن آن به یزد و اصفهان نیز وجود خواهد داشت. 

مدیرکل آفات عمومی کشور گفت: موج جدید ریزش ملخ طی هفته آینده بعد از گذر سیستان و بلوچستان به شرق هرمزگان در بشاگرد و جاسک می رسد ولی اطراق بیشتر آن مطمئنا در سیریک و میناب خواهد بود. 

معین بیان کرد: از طریق ارتش و سپاه در حال رایزنی برای استفاده از امکانات خودرویی آنان هستیم و باید در شهرستان ها نیز از پتانسیل فرمانداری ها در این خصوص استفاده شود.

مدیرکل آفات عمومی کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته در منطقه مازاوی از توابع بخش سندرک شهرستان میناب بهترین عملکرد مبارزه در سطح کشور انجام شد که امیدواریم امسال نیز این همت دوچندان شود و مبارزه با ملخ صحرایی بخوبی صورت پذیرد. 

گفتنی است؛ در این جلسه عباس مویدی معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میناب نیز به بیان گزارش سال گذشته این مدیریت در خصوص مبارزه با ملخ صحرایی با همراهی بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها