موج
کدخبر : ۳۲۶۳۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326345

رضا مدرس:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از اجرایی شدن طرح ترافیکی جدید در اردیبهشت ماه با هدف پیشگیری از موج جدید شیوع بیماری کرونا در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، در اولین جلسه شورای ترافیک استان در سال ۹۹، با اشاره به اجرای طرح ترافیکی مرتبط با بیماری کرونا، طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در هرمزگان، افزود: با اجرایی شدن این طرح در استان میزان تردد مسافرین و گردشگرانی که در ایام نوروز و تعطیلاتی که منتهی به سال نو کاهش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن طرح ترافیکی مرتبط با پیشگیری بیماری کرونا در هرمزگان قریب به ۹۹ درصد در تردد های دریایی و ۸۰ درصد تردد جاده ای در استان کاهش داشته است.

مدرس با اشاره به اینکه طرح ترافیکی پیشگیری از شیوع کرونا در هرمزگان با همکاری پلیس راه و راهور در حال انجام است افزود: در حوزه برخورد با خودروهای که بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از ستاد ملی مدیریت کرونا متخلف شناخته شده اند و همچنین عودت برخی از خودروها که مجاز به ورود به استان تشخیص داده نشده اند  پلیس راه و راهور استان عملکرد خوب و قابل تقدیری داسته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به درخواست دانشگاه علوم پزشکی بر اساس اعلام وضعیت از شرایطی که پیشروی شیوع بیماری کرونا در استان هرمزگان و شهر بندرعباس، گفت:  با توجه به نگرانی های این دستگاه در حوزه شیوع بیماری کرونا به ویژه در نیمه اول اردیبهشت ماه مقرر شد که بر اساس تصمیم گیری که در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گرفته خواهد شد طرح ترافیکی متناسب با آن در استان اجرایی شود.

مدرس خاطر نشان کرد: طرح ترافیکی با رویکرد پیشگیری از شیوع کرونا از اردیبهشت ماه همزمان با ابلاغ مصوبات این طرح از سوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استان آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: پیش از اجرایی شدن طرح ترافیکی جدید در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در استان در خصوص نحوی اجرای شدن آن اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت تا شهروندان عزیز استان از نحوی اجرای شدن این طرح آگاه شوند.

وی با اشاره به آمار فوتی ها و تصادفات جرحی طی ماه های گذشته، گفت:  در حوزه تصادفات جاده ای و شهری در استان طی ماه اول سال جاری کاهش چشمگیری وجود داشته که امیدوارم هرمزگانی های عزیز و تمامی هوطنان که به عنوان مسافر وارد استان خواهند شد با رعایت اصول ایمنی و قوانین راهنمایی رانندگی، حوادث فوتی و جرحی به حداقل برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها