موج
کدخبر : ۳۱۰۵۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310568

با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور؛

دو پروژه مهم احداث، خرید و نصب دو دستگاه دیزل و ژنراتور برق اضطراری و خرید و نصب دو دستگاه شناسایی جلبک و سموم در تصفیه خانه آب بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پروژه احداث، خرید و نصب دو دستگاه دیزل و ژنراتور برق اضطراری تصفیه خانه آب بندرعباس با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، به بهره‌برداری رسید.

این پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۴/۴ مگاوات تامین برق، راه‌اندازی شده است.

در ادامه نیز پروژه خرید و نصب دو دستگاه شناسایی جلبک و سموم در ورودی تصفیه خانه آب بندرعباس در راستای اجرای اصول پدافند غیرعامل، افتتاح شد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از افتتاح این پروژه ها، عنوان کرد: سامانه پیشرفته پایش و شناسایی جلبک ها و سموم به عنوان یکی از تجهیزات پیشرفته در تصفیه خانه آب بندرعباس نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

  استاندار هرمزگان ادامه داد: همچنین در راستای تامین برق مورد نیاز این تصفیه خانه، دو دستگاه ژنراتور با ظرفیت حدود پنج مگاوات تولید برق نصب و افتتاح شد.

وی افزود: اقدامات دیگری در راستای بازسازی و نوسازی مخازن، تاسیسات و تجهیزات تصفیه خانه آب بندرعباس اجرایی شده و در حال اجراست که ایمنی و پایداری این مجموعه را افزایش می‌دهد.

همتی با بیان اینکه اقدامات زیربنایی و کارهای بزرگ و اساسی در راستای تامین آب شرب پایدار در سراسر هرمزگان در حال اجراست، تصریح کرد: در این راستا دو آب شیرین کن بزرگ در بندرعباس در حال تکمیل است.

وی گفت: سدهای جدیدی نیز در استان آماده بهره برداری شده که به زودی افتتاح خواهند شد.

همتی بیان داشت: این مجموعه اقدامات موجب شده تا امکانات و منابع بیشتری جهت تامین آب شرب مناطق مختلف استان داشته باشیم و بر این اساس استفاده بهینه از آب را در استان خواهیم داشت.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با استفاده از این امکانات و منابع در زمینه تامین آب شرب از طریق آب شیرین کن ها و تامین آب کشاورزی از طریق سدها در هرمزگان اقدام می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین دو پروژه بزرگ آبرسانی با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان در شهرستان بشاگرد در حال اجرا و تکمیل است.

همتی یادآور شد: این اقدامات با برنامه‌ریزی‌های دقیق و هوشمندانه و توجه و پیگیری ویژه دولت برای تامین آب در هرمزگان صورت گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها