موج

شیخ محمدصدیق بهجت:

امام جمعه ی اهل سنت بندرلنگه گفت: افراد باید با دید وسیع پا به میدان بگذارد تا بتواند از عهده ی مسائل و مشکلات مردم برآیند، آن هایی که توان خدمت به مردم را ندارند نباید کاندید مجلس شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ محمدصدیق بهجت امام جمعه ی اهل سنت بندرلنگه با بیان اینکه این روزها افراد برای به دست آوردن پست و مقام گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند و برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت نام می کنند، گفت: این امر درست نیست و اشخاص باید با فکر باز و دید وسیع پا به میدان بگذارد تا بتواند از عهده ی مسائل و مشکلات مردم در مجلس برآیند.

وی ضمن انتقاد شدید از این موضوع، افزود: آن هایی که توان خدمت کردن به مردم ندارند نباید کاندید مجلس شوند، این افراد تنها بخاطر ریاست و پست و مقام است که برای انتخابات مجلس نام نویسی می کنند.

شیخ محمد صدیق بهجت در ادامه: خداوند تبارک و تعالی به پیامبر اسلام (ص) بشارت میدهد که در شهر مکه اقامت خواهید کرد و بعد از 8 سال پیامبر از مدینه به مکه هجرت کرد و دشمنان خود را از شهر مکه بیرون راند.

وی ادامه داد: خداوند تبارک  و تعالی شهر مکه با فضیلت و رستگاری برای مردم مهیا کرد چون حضرت ابراهیم (ع) وقتی که خانه خدا را در آن بیابان برهوت بناکرد دست بسوی آسمان بلند کرد و گفت (خدایا این سرزمین را پر از خیر و برکت کن و به آن فضیلت بده) و خداوند دعای حضرت ابراهیم را جامه عمل پوشاند.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت در ادامه از مسئولین خواست که هرچه سریعتر نسبت به بازگشایی حج عمره اقدام کند و افزود: همین امر باعث وحدت بیشتر بین مسلمانان خواهد شد پس همه دست اندرکاران تلاش مضاعفی کنند تا دوباره حج عمره بازگشایی شود.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بندر لنگه در ادامه یادآور شد: پدران  و مادران در قبال فرزندان خود مسئول هستند و آنان هم درقبال والدین خود، فرزندان باید مطیع امر پدر و مادر باشند و نباید کاری انجام دهندکه دل پدر و مادرخودرا به درد آورند زیرا آن ها حق بزرگی بر گردن اولاد خود دارند.

شیخ محمدصدیق بهجت اضافه کرد: انسان نباید هر سخنی را بر زبان آورد زیرا سخنان باید سنجیده و پر محتوا باشد و کاری نکند که باعث رنجش دیگران شود.

وی افزود: مردم باید مشکلات و کمبودها را تحمل کنند و صبور و شکرگزار نعمتهای خدا باشند.

امام جمعه اهل سنت بندر لنگه گفت: اگر فردی میخواهد به بهشت راه یابد، باید از گناه و معصیت دوری کند و در حق کسی ناحقی نکند.

وی گفت: متاسفانه مردم این روزها دنبال به سعادت و سلامتی خود نیستند و ه رکاری که دلشان می خواهد انجام می دهند وحاضر نیستند سختی ها را تحمل کنند.

شیخ محمدصدیق بهجت اذعان داشت: انسان برای نجات خود باید بسوی پروردگار عالم قدم بگذارد تا سعادت  وخوشبختی شامل حالش شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها