موج
کدخبر : ۲۷۳۰۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-273032

همزمان با فرار رسیدن بیستمین سالگرد شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی مراسم بزرگداشت آن شهید والامقام با حضور مسئولان، فرماندهان نظامی و نیز جمع کثیری ازکارکنان نیروهای مسلح مستقر در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  امیر دریاداردوم تاشک در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید صیاد شیرازی بیان داشت: امروز عزت و اقتدارجمهوری اسلامی ایران مدیون خون شهدایی چون صیاد شیرازی، همت و تمامی شهدای این مرز و بوم من جمله شهدای مدافع حرم است.

مراسم بزرگداشت شهید شیرازی

در ادامه امیر سرتیپ دوم دربندی از همرزمان شهید صیاد شیرازی و عضو اساتید هیئت معارف جنگ ضمن  بیان خاطره از زندگی شهید صیاد گفت: عامل موفقیت شهید صیاد پایبندی به نماز اول وقت و ولایت مداری بود.

وی با بیان جایگاه والای شهید علی صیاد شیرازی خاطر نشان کرد: شهدا زمان، مکان و دل ها را تسخیر می‌کنند و این رمز جاودانگی شهدا در گذر زمان است.

دربندی هم رزم شهید شیرازی

سرتیپ دوم دربندی در پایان  خاطرنشان کرد: شهید علی صیاد شیرازی هیچ زمان خود را از علما و مراجع و اساتید اخلاق جدا نکرد و یکی از شاگردان شاخص آیت ا...مجتهدی تهرانی بود تا جایی که آیت ا... مجتهدی تهرانی پس از شهادت امیر صیاد شیرازی درباره وی گفت:آنچه که موجب ناراحتی و تأسف من شد فقدان یک چهره عرفانی از جلسات بنده بود. دیدگان برزخی من از دیدارش محروم شد. تابحال او نزد من مشهود و من شاهد او بودم لیکن امروز ما مشهود و او شاهد ما در عالم است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها