English

تردد مسافر در مرزهای آذربایجان‌غربی از مرز چهار میلیون نفر گذشت

میزان تردد مسافر در مرزهای پنج‌گانه استان آذربایجان‌غربی از مرز چهار میلیون نفر عبور کرد.

تردد مسافر در مرزهای آذربایجان‌غربی از مرز چهار میلیون نفر گذشت

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راهداری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش چشمگیر تردد مسافر از پایانه‌های مرزی استان در مقایسه با سال گذشته خاطر نشان کرد: طی ۱۰ ماهه گذشته از سال جاری با عبور و مرور چهار میلیون و ۲۰ هزار و ۷۴ نفر، آمار تردد از مرزهای پنجگانه ۴۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: افزایش آمار تردد، ماحصل افزایش چشمگیر امکانات و دسترسی آسان به پنج پایانه مرزی استان رازی، بازرگان، سرو، تمرچین و پلدشت است.


دست نشان با اشاره به این که پایانه مرزی رازی بیشترین آمار تردد را به خود اختصاص داده است، گفت: پایانه مرزی رازی همچنان با تردد یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۸۴۴ نفر، به تفکیک با عبور و مرور یک میلیون و ۳۱ هزار و ۹۸۸ مسافر ایرانی و ۳۵۳ هزار و ۸۵۶ مسافر خارجی، جایگاه پر ترددترین مرز مسافری بین المللی در آذربایجان‌غربی را با ۳۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به خود اختصاص داده است.


دست‌نشان گفت: پایانه مرزی بازرگان با یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۳۱۶ تردد، به تفکیک با تردد ۷۳۹ هزار و ۲۹۸ مسافر ایرانی و ۴۵۵ هزار و ۱۸ مسافر خارجی با افزایش ۳۳ درصدی در رده دوم بیشترین ترددها و پایانه مرزی تمرچین با تردد بیش از ۷۶۲ هزار و ۴۵۷ مسافر ایرانی و خارجی با افزایش ۳۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در رتبه سوم استان قرار گرفته است.


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی یادآور شد: ۲۴ ساعته شدن تردد در مرز رازی و تمرچین، ضمن کاهش زمان ایستائی مسافرین، باعث افزایش تعداد ترددها شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه