English

آغاز عملیات اجرایی فاز ‌سوم خط انتقال پروژه رینگ جنوبی کلانشهر اراک

عملیات اجرایی فاز سوم پروژه آبرسانی رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح به شهر اراک با حضور معاون عمرانی استانداری مرکزی، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای مرکزی و جمعی از مسولین اجرایی این استان آغاز شد.

آغاز عملیات اجرایی فاز ‌سوم خط انتقال پروژه رینگ جنوبی کلانشهر اراک
به گزارش خبرگزاری موج مرکزی

، معاون عمرانی استانداری مرکزی در این مراسم گفت: اجرای این پروژه آبرسانی موجب ارتقای کیفیت آب آشامیدنی مردم اراک و محقق شدن یکی از مطالبات بحق شهروندان اراکی در بهره‌مندی از آب گوارا و استاندارد می‌شود.

علی اکبر اسدی با اشاره به تلاش‌های مسئولین آب استان مرکزی برای تکمیل این پروژه، افزود: انتظار است مردم استان صرفه جویی در مصرف این مایه حیات را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های بلند مدت در حوزه آب استان مرکزی، گفت: پیگیری پروژه آبرسانی از خلیج فارس به شهرهای استان، استفاده صنایع از پساب و جلوگیری از افت سطح آبهای زیرزمینی از جمله برنامه‌های استان در حوزه مدیریت آب است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای مرکزی هم در این آیین گفت: برای توزیع کامل آب انتقالی از سد کمال صالح به کلانشهر اراک به ظرفیت ۱.۶۲ مترمکعب در ثانیه و نیاز به بهبود و اصلاح شبکه توزیع آب شهری، ۲۳ و نیم کیلومتر خط لوله در کمربندی شمالی و جنوبی شهر اراک پیش‌بینی شد.

«حسین اسدی» افزود: طرح کمربند شمالی انتقال آب شهر اراک به طول ۹ و نیم کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال در سال‌های گذشته اجرا و در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

اسدی اظهار کرد: کمربند جنوبی انتقال آب شهر اراک به طول حدود ۱۴ و ۲ دهم کیلومتر با لوله‌های فولادی و چُدن داکتیل در سایزهای ۷۰۰ و ۵۰۰ میلی متری و حوضچه‌های شیرآلات با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال در سه فاز برنامه‌ریزی شد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: فاز اول به طول حدود ۲ و هفت دهم کیلومتر و فاز دوم به طول حدود ۶ و نیم کیلومتر اجرا و عملیات اجرایی فاز سوم به طول پنج کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال و دبی انتقال ۳۰۰ لیتر در ثانیه از ابتدای جاده محیط زیست تا مخزن امان آباد آغاز شد.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای کامل پروژه رینگ جنوبی، کوی رضوی، شهرک ولیعصر(عج)، کوی صنعتی، فاز یک، فاز ۲، شهرک شهید بهشتی و کوی نگین آبرسانی می‌شوند.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای مرکزی ادامه داد: بستر زمین در مسیر اجرای عملیات خط انتقال رینگ جنوبی آبرسانی اراک سنگی است و اجرای این طرح نسبت به رینگ شمالی دشواری‌های بیشتری داشت اما اجرای کامل این پروژه سبب افزایش تاب‌آوری ظرفیت آبی شهر اراک و بالا بردن کیفیت آب استحصالی از چاه‌های آب امان آباد می‌شود.

اسدی با اشاره به تعامل درون استانی و بین دستگاهی خوبی که در اجرای این پروژه شکل گرفته،گفت: با همت و تلاش‌های شبانه روزی امید است این پروژه در ۹۰ روز کاری به بهره‌برداری برسد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه