موج
کدخبر : ۳۶۳۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363889

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خبرداد:

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بایستی در مسیر توسعه استان از سرمایه گذاران حمایت کنیم، از پیگیری هایی که در راستای ورود فولاد مبارکه به استان همدان و تقویت ساختار درمانی نهاوند داشته است، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا شهبازی، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بایستی با تشویق سرمایه گذاران و تسهیل امور مرتبط به فعال شدن واحد های مورد نظر آن ها، افزود: با هماهنگی و انسجام بیشتر در پیشبرد اقداماتی که می تواند به راه اندازی سریعتر واحدهای تولیدی و جذب سرمایه گذاران منجر شود، می توان از فرصت های بدست آمده جهت اشتغال جمعیت زیادی از جوانانی که فاقد شغل هستند، یاری رساند.

شهبازی با اشاره به اینکه دغدغه اکثر خانواده ها اشتغال جوانان خانواده است، عنوان کرد: با تشویق سرمایه گذاران به کارآفرینی در شهرستان و استان می توان در این مسیر گام برداشت و در این حوزه مهم توسعه استان باید باشد و نه تنها نهاوند.

چرا که به اعتقاد بنده یک استان زمانی می تواند در مسیر توسعه حرکت کند که از انسجام و یکپارچگی در میان شهرستان های خود برخوردار باشد به عبارت دیگر توسعه استان یعنی توسعه نهاوند، یعنی توسعه بهار و ... .

وی با بیان اینکه در راستای کارآفرینی در استان دست سرمایه گذاران را به گرمی می فشاریم، افزود: بنده اعتقاد قاطعانه به راه اندازی کارخانه ها در حوزه های مختلف با توجه به ظرفیت هایی که استان و شهرستان نهاوند از آن برخوردار است، هستم و در این مسیر پیگیر شکل گیری فرایند های مرتبط و دعوت از سرمایه گذاران بوده و هستم.

امید که با یاری نمایندگان استان در هر یک از شهرستان ها در سایه وحدت و همدلی و یگانگی شاهد شکوفایی استان همدان و شهرستان نهاوند باشیم.

نماینده مردم نهاوند با مطرح کردن کرمان به عنوان استانی که می تواند از این حیث یک الگوی موفق در ایجاد اشتغال و کارخانه های مختلف با ظرفیت های بسیار بالای اشتغال برای استان همدان از منظر هماهنگی میان نمایندگان آن باشد، افزود: شاید میان برخی مسوولان و نمایندگان کرمان نیز همچون استان های دیگر اختلافاتی از مقوله های مختلف وجود داشته باشد اما انجا که پای منافع جمعی مردمشان در میان است کاملا همدل و همراه با وفاق جمعی اهداف مورد نظر را به خروجی مورد انتظار می رسانند. امیدوار هستیم که در استان همدان نیز این موضوع همچون حال، بیش از پیش تقویت و مورد عنایت قرار گیرد.

شهبازی ابراز کرد: دولت از نظر منابع دارای شرایط و وضعیت مطلوبی نیست ولذا بایستی با تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری و کارآفرینی، تلاش بیشتری کنیم و از در راستای تحقق این دست سرمایه گذاری ها، عاملانه یاریگر باشیم.

وی با اشاره به شناسایی سرمایه گذاران و هدایت سرمایه های آنها در بهره برداری از ظرفیت های نهاوند و استان عنوان کرد: در همین راستا گفتگویی را  با مدیر عامل فولاد مبارکه جهت کاربست توان این مجموعه در معادن همچون منگنز و منیزیم و ... استان داشته ام که مقرر شد در قالب مشارکت با مجموعه استانی ورود پیدا کنند و شکل گیری این مهم قطعی است.

در ارتباط با مجموعه های توانمند و قدر دیگر نیز همچون شستا که در حال حاضر در معدن دولومیت مشغول به فعالیت هستند و همینطور از ایمیدرو نیز تقاضا کرده ایم که در معادن استان و نهاوند سرمایه گذاری کنند، سخن گفت.

وی خاطرنشان کرد: از مردم عزیز استان و شهرستان تقاضا دارم که از حضور سرمایه گذاران با رویی گشاده استقبال کنند و در این مسیر تمام تلاش خود را برای احقاق سرمایه گذاری های موجود و احتمالی بکاربندند. چرا که در توسعه، بهره گیری از خدماتی موثر، رفاه و ایجاد اشتغال  استان و شهرستان ارتباط عمیقی با سرمایه گذاری بخش خصوصی خواهد داشت و در این حوزه از نعمت خدادای معادن بهره می جوییم..

نهاوند در مسیر تقویت روزافزون ساختار درمانی

شهبازی با اشاره به  فاصله ای که نهاوند از مرکز استان دارد و یادآوری این نکته که این شهرستان در دارابودن امکانات و تجهیزات پزشکی  مشکلات بسیاری داشت، گفت: در پی راه اندازی بیمارستان آیت اله علیمرادیان،  بیمارستان شیر خورشید تعطیل شد. درحالیکه این بیمارستان نیز باید حفظ می شد و همینطور زمانی که بیمارستان شهید قدوسی احداث شد، بیمارستان شهید حیدری نهاوند را تعطیل کرذند و با توجه به شتابزدگی که بکارگرفته شد بیمارستان قدوسی بدون تجهیز به امکانات مناسب رها شد.

شهبازی با اشاره به موارد مذکور و مشکلاتی که در حوزه درمان شهرستان وجود داشت، افزود: با مشاهده وضعیت تمام تلاش خود را در رفع تنگناهای مطرح متمرکز کردیم و از قبل از آغاز نمایندگی خود در مجلس بیش از ۵۰ جلسه با مدیران وزرات بهداشت و درمان برقرار کردم تا بتوانم از ظرفیت های موجود در راستای بهبود وضعیت ساختاری و سخت افزاری درمان در نهاوند استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه  تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است و امید که در سال های آینده کمبود های پزشکی و نیروی انسانی نهاوند تامین شود، ابراز کرد: با این عمل از مراجعات بسیار به مرکز استان کاسته خواهد شد  و مشکلات موجود در این حوزه در ماه های آینده رفع خواهد شد.

وی یاداور شد: در تمامی موارد مطرح و ذکر نشده بنده به عنوان خادم مردم پیگیر امور مرتبط بوده ام و در این مسیر از تجربه ۴۱ سال در سمت های اجرایی و مدیریتی که داشته ام جهت توسعه استان و نهاوند بهره برده و خواهم برد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها