English

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بیش از دو برابر نیاز کشور به کاغذ تولید می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با قرار گرفتن چهار کارخانه چوب و کاغذ کشور روی خط تولید، بیش از دو برابر نیاز کشور به کاغذ تولید می‌شود.

بیش از دو برابر نیاز کشور به کاغذ تولید می‌شود
به گزارش خبرگزاری موج مازندران

 ، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جشن خودکفایی تولید کاغذ در کارخانه چوب و کاغذ مازندران در جمع خبرنگاران به وضعیت نگران کننده و فروپاشیده دو سال قبل این کارخانه اشاره کرد و گفت: امروز این کارخانه، کاغذ همه ۱۵۵ میلیون جلد کتاب درسی کودکان ایرانی را تامین کرد.

وی در ادامه از همه مجموعه چوب و کاغذ از جمله کارگران، تکنسین‌ها و مدیریت جهادی و مسئولان حمایت کننده از این واحد صنعتی تشکر کرد و افزود: این خودکفایی و این گام اقتصادی، هدیه دولت مردمی به مردم ایران است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه روزی که مدیرعامل حاضر کارخانه چوب و کاغذ استان این کارخانه را تحویل گرفت وضعیت بسیار بهم ریخته‌ای داشت، ادامه داد: زیر ساخت‌ها در این کارخانه فراهم بود، اما روحیه جهادی و تلاش در این کارخانه وجود نداشت.

وی تاکید کرد: هم اکنون کار جهادی این مجموعه بعد از دو سال نتیجه داد و شاهد برگزاری جشن خودکفایی کاغذ کتب درسی کشور در آن هستیم.

اسماعیلی گفت: با قرار گرفتن چهار کارخانه چوب و کاغذ مازندران، شیراز، شادگان و خوزستان در چرخه تولید، بیش از دو برابر نیاز کشور به کاغذ را تولید خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: می‌توانیم این دستاورد را به عنوان یکی از مزیت‌های مهم در حوزه دیپلماسی فرهنگی، هنری و اقتصادی نام برد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه