موج
کدخبر : ۳۷۳۵۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373514

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل:

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل گفت: آیین اختتامیه نخستین جشنواره استانی امیری خوانی خشخون در بابل با معرفی برترین ها برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عیسی محمدی فیروزجایی در این باره اظهار داشت: جشنواره در چهار رده سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۲۰ سال، ۲۰ تا ۵۰ سال و گروه سنی ۵۰ سال به بالا برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل ادامه داد: تعداد ۷۰ اثر از سراسر کشور به این جشنواره ارسال شد که پس از داوری، برگزیدگان آن مشخص و معرفی شدند.

دبیر نخستین جشنواره استانی امیری خوانی خشخون گفت: رده سنی زیر 12 سال، سینا دلشادی از قائمشهر شایسته تقدیر شناخته شد. همچنین در رده سنی 12 تا 20 سال علیرضا رمضانی و محمدرضا کاظم نسب از بابل مشترکا مقام سوم جشنواره را کسب نمودند. هیات داوران برای رتبه های اول و دوم هیچ شرکت کننده ای را حائز این شرایط ندانستند.

در رده سنی 20 تا 50 سال هیات داوران هیچ شرکت کننده ای را حائز رتبه نخست ندانست. سعید صادقی از فریدونکنار رتبه دوم و رضا شعبانیان از بابلسر و قاسم زارع از ساری مشترکا رتبه سوم را کسب نمودند. همچنین در رده سنی بالاتر از 50 سال، حسین ذاکری از بابل رتبه اول، رحمان قنبری از ساری رتبه دوم، عبداله عباسی از بابل رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین شهسوار علی تبار در رده سنی بالای 50 سال شایسته تقدیر شناخته شد.

گفتنی است این جشنواره در چهار رده سنی و بصورت کاملا مجازی برگزار که قریب به 70 اثر از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال که آثار رسیده مورد داوری اساتید برجسته استان (عسکری آقاجانیان، جلال محمدی و حسن علی تبار ) قرار گرفت که نفرات برتر به شرح ذیل اعلام شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • با سلام و احترام
  ضمن تشکر فراوان، متن کامل و صحیحی خبر ذیلا درج می گردد.
  امیرخوانان برتر استان در بابل معرفی شدند.

  اولین جشنواره استانی امیرخوانی "خشخون" با تجلیل از برگزیدگان، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل به کار خود پایان داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل، مراسم اختتامیه اولین دوره جشنواره استانی امیرخوانی "خشخون" در مجتمع فرهنگی سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور برگزیدگان این جشنواره برگزار شد.
  محمدی فیروزجایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل در سخنانی گفت: امیری خوانی هم جنبه هنری دارد و هم جنبه دینی، که نماد ارادت ورزی مردمان این دیار به مولا علی(ع) است و جشنواره امیری خوانی "خشخون" با رویکرد توجه به یکی از هنرهای فاخر مازندران برگزار شد و خرسندیم که علیرغم شیوع بیماری کرونا و نیز تعطیلات نوروز، مورد توجه امیری خوانان استان قرار گرفت.
  ایشان ضمن قدردانی از همراهی مسئولان شهرستان و استان بویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار داشتند: قریب به هفتاد اثر در چهار گروه سنی و به صورت مجازی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که نتایج بررسی های هیات داوران، اعلام گردید.
  دبیر جشنواره در پایان افزود: ان شاء الله قرار است تا در هر دوره جشنواره، از یکی از امیری خوانان پیشکسوت استان تجلیل شود که به دلیل وضعیت قرمز از جهت بیماری کرونا، در آینده ای نزدیک از امیری خوان پیشکسوت این دوره نیز تجلیل بعمل خواهد آمد.
  گفتنی است این جشنواره در چهار رده سنی و بصورت کاملا مجازی برگزار که قریب به 70 اثر از سراسر استان به دبیرخانه جشنواره ارسال که آثار رسیده مورد داوری اساتید برجسته استان (عسکری آقاجانیان، جلال محمدی و حسن علی تبار ) قرار گرفت که نفرات برتر به شرح ذیل اعلام شد.
  رده سنی زیر 12 سال، سینا دلشادی از قائمشهر شایسته تقدیر شناخته شد. همچنین در رده سنی 12 تا 20 سال علیرضا رمضانی و محمدرضا کاظم نسب از بابل مشترکا مقام سوم جشنواره را کسب نمودند. هیات داوران برای رتبه های اول و دوم هیچ شرکت کننده ای را حائز این شرایط ندانستند.
  در رده سنی 20 تا 50 سال هیات داوران هیچ شرکت کننده ای را حائز رتبه نخست ندانست. سعید صادقی از فریدونکنار رتبه دوم و رضا شعبانیان از بابلسر و قاسم زارع از ساری مشترکا رتبه سوم را کسب نمودند. همچنین در رده سنی بالاتر از 50 سال، حسین ذاکری از بابل رتبه اول، رحمان قنبری از ساری رتبه دوم، عبداله عباسی از بابل رتبه سوم را کسب کردند.
  همچنین شهسوار علی تبار در رده سنی بالای 50 سال شایسته تقدیر شناخته شد.

  ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۱

  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها