موج
کدخبر : ۳۷۳۴۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373481

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: بوروکراسی های غیرضرور و دست و پاگیر را به عنوان یکی از مشکلات اساسی پیش روی بخش تولید است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در آئین عملیات اجرایی ساخت شهرک کشاورزی شرکت بهدشت نور، اظهار داشت: صدور مجوزها برای رفع موانع ساخت این شهرک نمونه بارزی از همگرایی، هم افزایی و همدلی برای حمایت از بخش تولید بین مدیران و مسئولین در این استان است. ‎

وی با اشاره به اینکه اجرای چنین طرحی به عنوان پایلوت در نوع خود نه تنها در کشور بلکه خاورمیانه بی نظیر است، ادامه داد: امروز بنا داریم نخستین مزرعه بزرگ سازگار کشور را در این خطه مازندران ایجاد کنیم.

استاندار مازندران زندگی روستایی را در گذشته یک زندگی زیستی و طبیعی و مولد دانست و گفت: امروز زندگی شهری مدرنیته نتایج آن چنین شده که شاهد تولید پسماند در این استان هستیم و این وضعیت طبیعتاً با مشکلاتی نظیر انواع بیماری ها همراه بوده است.

وی بیان کرد: شهرک کشاورزی بهدشت نور در حقیقت مجموعه ای از تولیدات محصولات کشاورزی شامل دام، طیور، گل و گیاه و ... است که هیچ آسیبی به محیط زیست و بهداشت این منطقه نمی رساند.

حسین زادگان بوروکراسی های غیرضرور و دست و پاگیر را به عنوان یکی از مشکلات اساسی پیش روی بخش تولید برشمرد و افزود: این مشکلات از بخش تولید گرفته تا عرضه و نیز مصرف کننده وجود دارد منتهی در سال های اخیر سعی شده با نظارت بیشتر تا حدودی فرایند بروکراسی های اداری را کوتاه تر کنیم و مسیر تولید را تسهیل کنیم و موانع را رفع نماییم.

وی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها تصریح کرد: مانع زدایی به معنای حذف بروکراسی های زائد و حمایت همه جانبه از تولید کننده است.

استاندار مازندران ابراز کرد: صدور مجوزها برای رفع موانع ساخت این شهرک نمونه بارزی از این نوع نگاه و حمایت از تولید کننده است و اگر همدلی و هم افزایی میان مسئولان این استان وجود نداشت طبیعتا مجوز ساخت این شهرک کمتر از یک ماه فراهم نمی شد.

به گزارش موج مازندران؛ این شهرک طی تفاهم نامه ای با استانداری مازندران به ارزش سرمایه گذاری حدود ۵ هزار میلیارد تومان از محل مشارکت بخش خصوصی ساخته می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها