موج
کدخبر : ۳۷۳۲۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373281

مدیرکل بهزیستی مازندران خبر داد:

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: مرحله دوم از فاز اول واکسیناسیون کرونا جهت تزریق به سالمندان و پرسنل مستقر در ۶ مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر فرزاد گوهردهی با اشاره به اینکه ۱۷۰۰ نفر از سالمند و افراد دارای معلولیت در مراکز شبانه‌روزی تحت نظارت بهزیستی استان نگهداری و 700 پرسنل در آن مشغول به فعالیت هستند، اظهار داشت: باتوجه به اینکه اولویت اول برای تزریق واکسن، مراکز شبانه‌روزی سالمندان بوده که در تاریخ 24 اسفند ماه سال 99 دوز اول واکسن به  280 نفر سالمند و پرسنل این مراکز تزریق شد.

وی با بیان اختصاص280 دوز واکسن کرونا در مرحله دوم از فاز اول واکسیناسیون ، ادامه داد: در کنار پرسنل بهداشت و درمان که در خط اول مبارزه با کرونا هستند، سالمندان و پرسنل مراکز شبانه روزی نیز در سند ملی واکسیناسیون کشوری در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند که در این مرحله بر اساس برنامه زمانبندی شده تزریق واکسن به آنها در حال اجرا می باشد و مقرر است در آینده نزدیک و در فازهای بعدی نیز بیماران روانی مزمن و افراد دارای معلولیت در مراکز شبانه روزی نیز واکسینه شوند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با تأکید بر اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی پس از تزریق واکسن گفت: تزریق واکسن کرونا با اخذ رضایت و بررسی دقیق پزشک و با در نظر گرفتن شرایط فرد سالمند صورت می پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها