موج
کدخبر : ۳۷۲۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372336

رئیس مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان شهید رجایی ساری:

رئیس مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان شهید رجایی ساری گفت: ۳ گونه ماهی دریای خزر در این مرکز تکثیر می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حسین پناهی با اشاره به اینکه تکثیر ۳ گونه ماهی دریای خزر در این مرکز آغاز شده است، گفت: کارشناسان این مرکز تا اردیبهشت ماه در مصب رودخانه‌های مهم شیلاتی استان مستقر هستند و بعد از صید ماهیان کوچ رو نسبت به استحصال تخم ماهی و انتقال آن به این مرکز اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: ماهیان مولد پس از صید به این مرکز منتقل می‌شوند تا پس از استحصال تخم، عملیات تکثیر و پرورش روی آن‌ها انجام شود.

رئیس مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان شهید رجایی ساری  گفت: بیش از ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید، کپور و خاویاری امسال در این مرکز تولید و پس از رسیدن به وزن ایده آل در رودخانه‌های منتهی به دریای خزر رهاسازی می‌شوند تا زندگی خود را در دریا ادامه دهند.

وی هدف از این اقدام را کمک به بازسازی ذخایر آبزیان دریای خزر اعلام کرد و افزود: بر اساس پیش بینی‌ها بیش از ۱۰ درصد بچه ماهیان پس از رهاسازی در دریا در فصل صید آینده به تور صیادان شمالی می‌افتد.

پناهی تصریح کرد: تخریب زیستگاه طبیعی تولیدمثل آبزیان دریای خزر سبب کاهش شدید ذخایر ماهیان شده است و چنانچه بازسازی و تکثیر ماهیان به صورت نیمه مصنوعی انجام نشود نسل برخی از این گونه‌ها در خطر انقراض قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها