موج
کدخبر : ۳۴۸۴۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348406

استاندار مازندران خبر داد:

استاندار مازندران با تاکید بر تسریع در آبرسانی شهرهای گروه الف مازندران گفت: تا کنون ۷۰کیلومتر از خط انتقال آبرسانی شهر‌های گروه الف شامل بابل، امیرکلا، بابلسر، هادیشهر و فریدونکنار تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان اظهار داشت :  برای آبرسانی به این شهرها، نیازمند تصفیه خانه بوده، اما محدودیت‌های بودجه‌ای روند راه اندازی آن را با کندی مواجه کرده است و بهره برداری از آب‌های سطحی، تامین آب مورد نیاز مخازن سد‌ها در مازندران از عوامل اصلی در تامین آب مورد نیاز شهر‌های استان است.

وی ادامه داد:  از ۱۱سدّ در دست بهره برداری استان، ۴۰۰میلیون مترمکعب آب بهره برداری شده و این در حالی است که ۴میلیارد و ۵۰۰میلیون مترمکعب آب سطحی در مازندران فقط ۱۰ درصد آن قابلیت بهره برداری دارد.

حسین زادگان  با اشاره به لزوم ساخت تصفیه خانه برای بهره برداری از آب ذخیره شده پشت سدّ آیت الله صالحی و وجود ۵۰هزار مترمکعب مخزن در این طرح افزود: این حجم اندک آب مهار شده با راه اندازی پمپ با هدف هدایت آب در شبکه مدار آبرسانی شهری هدفگیری و هم اکنون بخشی از آب مهار شده راهی شهرستان بابل می‌شود.

گفتنی است برای بهره گیری از ذخایر آبی مازندران ۱۰سدّ در دست مطالعه قرار داشته که صدور مجوز برای برخی از آنها، موجب تسریع در آبرسانی خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها