موج
کدخبر : ۳۴۵۲۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345224

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: امسال سال بهتری برای محصولات کشاورزی و مرکبات خواهد بود، مردم برای فروش محصول خود عجله نکنند و دولت برای حمایت از باغداران مازندرانی تدابیر ویژه ای دارد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان در هشتمین جلسه ستاد تنظیم بازار با اشاره به تولید سالانه ۲ میلیون و ۷۰۰ تن محصول مرکبات و کیوی گفت: با توجه به میل و رغبت ناگهانی و ضروری به فعالیت فوری اقتصادی و شرایط موجود در فصل مرکبات، هر ساله نگرانی‌هایی را برای مردم در باره عرضه و قیمت این محصول به وجود آورده بر روی تولید مرکبات تاثیر می‌گذارد.

وی در ادامه  با بیان اینکه امسال اقدامات خوبی در دستورکار قرار گرفته و با افزایش هزینه نهاده‌های کشاورزی و تولید، قیمت مرکبات مانند پارسال نخواهد بود افزود: کشاورزان برای فروش مرکبات عجله نکرده و محصول خود را به واسطه‌ها واگذار نکنند، زیرا عرضه محصولات با توجه به قیمت‌های موجود، منطقی نیست.

حسین زادگان با اشاره به اینکه قیمت مرکبات امسال برای باغداران به صرفه‌تر خواهد بود، از ذخیره سازی ۱۰۰ هزارتن محصول به تنهایی در مجموعه روماک گستر خبر داد و گفت: خرید میوه شب عید، ذخیره سازی و عرضه در پایان سال و نیز تقویت همکاری دستگاه‌های بین بخشی، تفاهمنامه‌هایی با استان‌های کشور‌های همسایه به عنوان بازار صادراتی هدف انجام شده است.

استاندار مازندران به حذف تعرفه‌های ترجیحی توسط اتحادیه اورآسیا اشاره و پیش بینی کرد: امسال سال بهتری برای محصولات کشاورزی و مرکبات به شمار رفته و باغداران استان می‌خواهیم، در فروش مرکبات عجله نکنند. همچنین برای حمایت از صنایع تبدیلی مقرر شد، به آن دسته از واحد‌های نیازمند به سرمایه در گردش، سرمایه اعطا شده و برای استاندارد سازی انبار‌های موجود و ایجاد انبار‌های استاندارد، تسهیلات لازم در اختیار قرار داده خواهد شد.

حسین زادگان با اشاره به تفاهم نامه‌های متعدد با استان‌ها و کشور‌های همجوار و همسایه در سال‌های اخیر، خواستار اجرایی و عملیاتی شدن جزییات این تفاهمات شد و افزود: کشور‌های جامعه هدف و بازار مصرف شناسایی و کمیته کاری در این زمینه تشکیل و موانع پیش روی صادرات بررسی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه اقدامات موثر، قیمت فروش محصول مرکبات و کیوی بایستی به نفع باغداران باشد گفت: با برخی بازار‌های خارج از کشور رای زنی کرده و دستگاه‌های متولی بر عملیاتی شدن این مذاکرات باید اقدامات لازم را انجام دهند.

حسین زادگان افزود: برای خرید تضمینی مرکبات، مکاتبات لازم انجام و فروش مرکبات در میادین بار و شبکه‌های تعاون روستایی استان‌ها در حال پیگیری باست. همچنین جهاد کشاورزی هم برنامه‌ای برای آموزش انتخاب درست محصول و ارقام آن با هدف کشت و نیز آگاهی کشاورزان، ارائه کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها