موج
کدخبر : ۳۳۰۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330316

مدیرکل مدیریت بحران مازندران خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران مازندران درباره وقوع بارش‌های رگباری، طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن روان آب‌ها از اوسط فردا در استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، علی اصغر احمدی اظهار داشت: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان از اواسط فردا تا صبح روز چهارشنبه  با شکل گیری جریانات شمالی سطح زمین و عبور امواج تراز میانی جو شاهد وقوع بارش‌های رگباری و متناوب باران، احتمال رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید و کاهش دما خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این مدت رانندگان از آمد و شد‌ غیر ضروری در محور‌های مواصلاتی و فرعی استان به خصوص در هنگام شب و بارندگی پرهیز کنند.

احمدی بیان داشت: دامداران و ساکنان بومی دام‌های خود را به دور از ارتفاعات، حاشیه رودخانه، دهانه مسیل‌ها و در مناطق امن نگهداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران تصریح کرد: شهروندان در این مدت با توجه به پیش بینی بارش‌های رگباری و رعد و برق در دامنه‌ها و ارتفاعات استان از برپایی چادر، کوه پیمایی، طبیعت گردی و آمد وشد در مسیل‌ها، ارتفاعات و فضا‌های باز خودداری کنند.

احمدی گفت: هموطنان با توجه به احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها و ایجاد روان آب‌های سطحی، از توقف و اقامت در بستر و حریم رودخانه‌ها خودداری کنند.

وی تاکید کرد: در این مدت دریا مواج است و برای انجام فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران بیان داشت: ادارات خدماتی ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امدادو تجات و خدمات رسانی همچون گذشته راداشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها